Zakaz posługi dla księdza za wspieranie "obrońców krzyża"?

Warszawska kuria zagroziła ks. Stanisławowi Małkowskiemu zakazem wykonywania obowiązków kapłańskich - pisze "Rzeczpospolita". Dlaczego? Bo wspierał "obrońców krzyża".
Ksiądz Stanisław Małowski został we wtorek został wezwany do kurii warszawskiej. Tam powiedziano mu, że ma zakaz odprawiania nabożeństw i modlitwy przed Pałacem Prezydenckim. - Powiedziano mi, że jeśli jeszcze raz się tam pojawię, zostanę ukarany suspensą, czyli zakazem wykonywania obowiązków kapłańskich - powiedział ''Rzeczpospolitej'' ks. Małkowski.

Kapłan od sierpnia uczestniczył w modlitwach przed postawionym przed Pałacem Prezydenckim krzyżem smoleńskim upamiętniającym ofiary katastrofy z 10 kwietnia. - Modliłem się z ludźmi, którzy przychodzili oddać hołd tragicznie zmarłym i domagali się wyjaśnienia przyczyn katastrofy - mówi gazecie duchowny.

- Ulica to nie jest miejsce do modlitwy - odpiera argumentację Małkowskiego Grzegorz Kalwarczyk, kanclerz kurii. Dodał w rozmowie z portalem Fronda.pl, że księdza nadal obowiązuje zakaz publicznego występowania... nałożony na niego przez władze kościelne jeszcze w stanie wojennym.

Władze kurii potwierdziły, że ks. Małkowskiemu nakazano, by skoncentrował się wyłącznie na posłudze kapłańskiej na warszawskim Cmentarzu Północnym.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Zakaz posługi dla księdza za wspieranie "obrońców krzyża"?
Zaloguj się
 • epupecki

  Oceniono 2 razy 2

  Ten ksiądz to żałosny człowieczek, zachowuje się podle...

 • stefan-ku111

  Oceniono 2 razy 2

  Małkowski powinien zostać ukarany przede wszystkim za wygłaszanie pod tym krzyżem nienawistnych tekstów i za nawoływanie do agresji. Nie na tym polega posługa kapłańska

 • kiki_pawelek

  Oceniono 2 razy 2

  Takie wlasnie szemrane towarzystwo stoi pod Paklacem... Juz w stanie wojennym zakazano mu zakaz publicznego wystepowania.>? no to musial niezle nagrabic..ale widac niewiele sie tym przejal, i robi co mu sie podoba, nie zwazajac na zdanie i decyzje jego zwierzchnikow.

 • stiven55

  Oceniono 1 raz 1

  to jest pan ksiądz!!!
  jakiś bubek w kolorowej spódnicy-zenada-wara od polityki klecho
  stemil99.bloog.pl tam zagladam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX