"Non possumus", "banda zbirów". Reakcja prawicowych portali

- Doszliśmy do momentu, w którym należy przypomnieć słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego: Non possumus - mówi Frondzie.pl ksiądz Stanisław Małkowski. - Banda zbirów dzisiejszego poranka wyniosła Krzyż Pamięci sprzed Pałacu Prezydenckiego - pisze na Niezależnej.pl dziennikarka Katarzyna Gójska-Hejke. Prawicowe portale negatywnie zareagowały na usunięcie krzyża.
Usunięcie krzyża wywołało natychmiastową reakcję prawicowych portali, które angażowały się w obronę krzyża. Chwilę po pierwszych doniesieniach mediów na portalu Niezależna.pl pojawił się apel: "Uwaga! Dziś wieczorem zwolennicy pozostawienia krzyża przed Pałacem Prezydenckim spotykają się tam o godz. 21 na Apelu Jasnogórskim. Zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu i nabożeństwie oraz do przynoszenia własnych krzyży. Nie pozwólmy władzy zacierać pamięci o ofiarach katastrofy smoleńskiej".

Następnie zamieszczono na nim artykuł Katarzyny Gójskiej-Hejke, dziennikarki "Gazety Polskiej", która w ostro krytykuje decyzję Pałacu Prezydenckiego. - Pojawili się niespodziewanie, zabrali i uciekli. To nie początek kroniki kryminalnej, tylko opis działań przedstawicieli prezydenta Rzeczpospolitej, którzy jak banda zbirów dzisiejszego poranka wynieśli Krzyż Pamięci sprzed Pałacu Prezydenckiego - pisze.

Dziennikarka mobilizuje również zwolenników pozostawienia krzyża przed Pałacem Prezydenckim do działania: "Przychodźmy nadal na Krakowskie Przedmieście, tam gdzie stał krzyż. Zbudujmy nowy symbol pamięci naszą obecnością. Pokażmy zbirowi, iż jego pałka nie działa na wolnych ludzi".

"Non possumus"

- Funkcjonariusze publiczni nie mogą dysponować krzyżami, jak im się podoba. Doszliśmy do momentu, w którym należy przypomnieć słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego: Non possumus - mówi portalowi Fronda.pl ksiądz Stanisław Małkowski. - Decyzja władz mnie nie dziwi. Jest ona konsekwencją ich polityki wobec krzyża i katastrofy smoleńskiej. Niestety, wynika ona również z błędnej postawy części hierarchów - dodaje.

Na stronie Blogpress, gdzie ostatnio znalazł się wywiad z Jarosławem Kaczyńskim, spekuluje się nt. powodów działań władz. - Termin usunięcia krzyża nie jest zapewne przypadkowy. Ledwie wczoraj Donald Tusk ogłosił termin wyborów samorządowych. Władzy jest widać potrzebny konflikt, aby go w najbliższych, przedwyborczych tygodniach umiejętnie rozgrywać w mediach - pisze bloger Cezary Czerwiński.

Krzyż na blogach

Na platformie blogowej Salon24 przeważają negatywne reakcje na usunięcie krzyża. Od razu w oczy rzucają się tytuły wpisów: "Prezydent PRL-bis ze WSI przenosi Krzyż Pamięci", "Złodziejom smoleńskiego krzyża", "Krzyż - kłamstwa, kłamstewka", "Nycz błogosławi zbezczeszczenie Krzyża", "Strach PO ma wielkie oczy - bezpieka redivivus".

- Obrońcy Krzyża skupili się wokół ks. Jerzego i modlą się. Otaczają nas dziesiątki ludzi z kamerami, aparatami fotograficznymi, mikrofonami. Wrzeszczą. Popychają nas. Zachowują się gorzej niż nocne bojówki. Odgradzają nas od tłumu szczelnym kordonem. Może to są dziennikarze i pracownicy stacji telewizyjnych, a może i nie - czytamy z kolei na blogu "W obronie krzyża". Następnie jego autorzy apeluje: "Każdy, kto w Boga wierzy i każdy, kto kocha Polskę, niech przyjdzie pod Pałac".

Nie ma już krzyża przed Pałacem Prezydenckim. Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię: Kliknij, by obejrzeć galerię

Co sądzisz o usunięciu krzyża?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (10)
"Non possumus", "banda zbirów". Reakcja prawicowych portali
Zaloguj się
 • stary_basior

  Oceniono 6 razy 6

  Fanatyczni wyznawcy Jarosława Kaczyńskiego nie odpuszczają, czego można się było spodziewać. Brawa dla prezydenta i kancelarii, że zdecydowali się wreszcie katotalibom dać odpór. Tak trzymać!!!

  Tablic i pomników związanych z tragedią smoleńską mamy już dość. Czas zainteresować się żywymi.

 • anakonda22

  Oceniono 6 razy 6

  ..niezależna.pl.t o portal wybitnie antypolski, o faszystowskich zapędach...

 • marynica

  Oceniono 6 razy 6

  Nie można ustepować tym oszołomom i dewotom zaczadzonym PiSem. To są ludzie dla których prawo nic nie znaczy. Przegonić to tałatajstwo choćby siłą, bo to nielegalne zgromadzenie, które zakłóca porządek i ośmiesza Polskę w oczach świata. To jakies średniowieczne zgromadzenie starych bab, bezdomnych z dworca centralnego, niepełnosprawnych intelektualnie i pisowskich zagończyków. Niech sie zamkną w jakimś kościele i tam odprawiają egzekwie z leżeniem krzyżem włącznie, aż im sie odciski na kolanach porobią.Już mam dość tej paranoi krzyżowej!

 • addas63

  Oceniono 6 razy 6

  A ja już sobie naiwnie myślałem, że ofiary katastrofy smoleńskiej zostały po bożemu,
  w święconej ziemi pochowane i szlus! Niestety jak widać na załączonych obrazkach naszemu łez padołowi przybyła kilkudziesięcioosobowa grupa - ZOMBIE!!!

 • anty-katotalib

  Oceniono 5 razy 5

  Niezależnahołota.pl

 • obywatel_nienumerowanej_rp

  Oceniono 5 razy 5

  "Każdy, kto w Boga wierzy i każdy, kto kocha Polskę, niech przyjdzie pod Pałac".

  Przyjdziemy, przyjdziemy...
  Po jednej stronie będą stali ci co wierzą w boga i kochają watykan, a po drugiej ci, co wierzą w normalność i rozsądek - i kochają Polskę...

 • wwww.2

  Oceniono 3 razy 3

  " Funkcjonariusze publiczni nie mogą dysponować krzyżami, jak im się podoba" i wzajemnie , wyznawcy krzyża nie mogą zawłaszczać przestrzeni publicznej jak im się podoba.

 • wyspybahama

  Oceniono 2 razy 2

  Właściciel terenu (Kancelaria Prezydenta) może swobodnie dysponować ruchomościami (drewniany krzyż, niebędący przedmiotem kultu religijnego, bo niepoświęcony) na swoim terenie (skwer przy ul. Krakowskie Przedmieście 46/50).

 • 33_marta

  0

  koszmarny dzien świstaka trwa. Podłości nigdy dość w imię rządzy władzy dyktatorów , a wariaci są użyteczni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX