Ahmed Zakajew przybył na Kongres Narodu Czeczeńskiego

Ahmed Zakajew przybył do Pułtuska na obradujący tam Światowy Kongres Narodu Czeczeńskiego. Wcześniej sąd okręgowy w Warszawie nakazał natychmiastowe zwolnienie zatrzymanego przez policję lidera czeczeńskiego rządu na uchodźstwie.
Zakajew przybył do Polski by uczestniczyć w Światowym Kongresie Narodu Czeczeńskiego. Dziś rano został jednak zatrzymany przez policję na podstawie wystawionego przez Rosję międzynarodowego listu gończego. Policja przewiozła Zakajewa na przesłuchanie do prokuratury.

Prokuratorzy wystąpili do sądu o aresztowanie polityka w związku z "wagą stawianych mu zarzutów o terroryzm". Sąd nie przychylił się do tego wniosku i nakazał zwolnienie Zakajewa. W uzasadnieniu podkreślano, że ma Wielka Brytania przyznała mu status uchodźcy i powinien on być przez Polskę respektowany.

Oklaski i okrzyki "Wolna Czeczenia" witały Zakajewa

Decyzja o wypuszczeniu Zakajewa została przyjęta przez zgromadzonych na Kongresie Czeczenów oklaskami i okrzykami radości. Sam Zakajew po wyjściu z aresztu powiedział, że ma zamiar pojechać na Kongres Narodu Czeczeńskiego, bo po to do Polski przyjechał.

Do Pułtuska polityk przybył tuż po godzinie 23 wieczorem. Witany okrzykami "Wolna Czeczenia" i "Allah Akbar" Zakajew wszedł na salę, w której odbywa się spotkanie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
Ahmed Zakajew przybył na Kongres Narodu Czeczeńskiego
Zaloguj się
 • hanishl

  Oceniono 2 razy 2

  Nam zależy na dobrych stosunkach z Czeczenią . Dlatego z ich rządem na emigracji ma być dobrze. Gdzie jak gdzie ale w Czeczenii są Nasze żywotne interesy.
  Podobnie jak w Kosowie.

 • mz.412

  Oceniono 4 razy 2

  'allah akbar' i wszystko jasne, islamska dzicz obnażyła swoje prawdziwe oblicze

 • ciesiol

  Oceniono 1 raz 1

  teraz czas na kongres tamilow bo syngalezi sa be i moze kikujow przesladowanych przez masajow, a kto za to placi?

 • tegepe

  0

  Jakie niemoralne zdjęcie! Zakajew tuli się do niezakwefionej kobiety bez burki??? W dodatku z obnażonymi piersiami! Zgroza! Widocznie na Zachodzie zupełnie się zokcydentalizował! Powinien jak najszybciej wrócić do swej Czeczenii, żeby tamtejsi mężczyźni przypomnieli mu o prawach islamu.

  Czy ktoś wie, co to za piękność!

 • daro8112

  Oceniono 2 razy 0

  policja musiała go zatrzymać, sąd mógl go zwolnić i to zrobił. moim zdaniem wszystjk odbyło się zgodnie z prawem. wątpie aby rosjanie mieli jakieś konkretne dowody na terroryzm Zakajewa. Trzymali by go w pace z 10 lat za to że chce wolnej Czeczeni.

 • mecenasa

  Oceniono 6 razy 0

  Polska okazala sie lepsza od Szwajcarii.

  Nie bojimy sie Ruskich.

  Uznajemy prawo Czeczenow do samostanowienia.

  usmecenas

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX