Chcą koronacji Jezusa na króla Polski. Manifestanci idą pod Pałac Prezydencki

Sprzed Sejmu ruszył marsz członków ruchu domagającego się koronacji Jezusa Chrystusa na króla Polski. Manifestanci zamierzają razem z tzw. obrońcami krzyża się modlić. Protestujący od kilku tygodni na Krakowskim Przedmieściu zapowiadają, że przy tej okazji przed Pałacem stanie nowy krzyż. Warszawska Kuria Metropolitalna oficjalnie odcięła się od tych inicjatyw.
Jak poinformował Dariusz Wernicki ze Społecznego Komitetu Obrony Krzyża członkowie ruchu w ramach "Marszu dla Jezusa Chrystusa Króla Polski" przejdą na Krakowskie Przedmieście niosąc ze sobą obraz przedstawiający Jezusa.

W okolicy Pałacu grupa ta znajdzie się po godz. 16. Obrońcy krzyża będą razem z członkami ruchu Intronizacji Jezusa Króla Polski modlić się, o zmiany w Polsce i zgodę Prezydenta Bronisława Komorowskiego na budowę pomnika upamiętniającego ofiary tragedii smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim.

Problemy techniczne i krzyżowy fortel obrońców

Obrońcy krzyża chcieliby przy tej okazji postawić na Krakowskim Przedmieściu nowy krzyż, podobny rozmiarami do ustawionego w czasie żałoby po tragedii smoleńskiej przez harcerzy. Na razie są jednak z tym problemy techniczne. - Straż miejska zabroniła protestującym stawiania krzyży na chodniku Krakowskiego Przedmieścia - przyznał wczoraj jeden z obrońców krzyża, Włodzimierz Kaczanow. Być może więc ustawią nowy krzyż na wózku.

Członkowie ruchu Intronizacji Jezusa Króla Polski, po modlitwie przed Pałacem Prezydenckim przejdą na mszę do Archikatedry Jana Chrzciciela na Starym Mieście. Od dzisiejszego marszu odcięła się Kuria Metropolitalna Warszawska, która poinformowała, że "Marsz dla Jezusa Chrystusa Króla Polski" nie jest jej inicjatywą. Pięć miesięcy w cieniu krzyża [ZDJĘCIA]

Kliknij, by zobaczyć zdjęcia

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (24)
Chcą koronacji Jezusa na króla Polski. Manifestanci idą pod Pałac Prezydencki
Zaloguj się
 • swistakonline

  Oceniono 7 razy 7

  krzyż po przejściach odstąpię - Jezus

 • nanook

  Oceniono 7 razy 7

  ...i przy okazji zmienić, za sugestią Jarosława K., nazwę "krzyż" na "TAKI NIBY SUBSTYTUT POMNIKA" :D

 • renka721

  Oceniono 6 razy 6

  To już nie jest kaczyzm. To debilizm.

  A pan Kaczyński do historii wejdzie nie jako prezes PIS- u ani jako polityk a jako warchoł, który podzielił Polskę na pół.

 • adtu01

  Oceniono 5 razy 5

  LUDZIE !

  Całą odpowiedzialność za sytuacje przed pałacem i próba ukoronowania żyda Jezusa są episkopat polski, radio maryja i TV trwam. Radio Maryja czy TV trwam robi propagandę katolicką i codziennie wysyłają w eter - pieśń - Jezus królem ../
  Pieśń ta jest tez śpiewana na mszach w kościołach .
  Biedni starzy ludzie tzw mohery słuchając mszy i radia w to wierzą i się tego domagają!
  A co najgorsze to wszystko episkopat i radio maryja finansują z naszych pieniędzy z budżetu państwa.
  Trzeba koniecznie zmienić konkordat i opodatkować KRK !

  Miliardy zł rocznie idzie na utrzymanie KRK .To z naszych pieniędzy ta szopka !

 • renat_a

  Oceniono 5 razy 5

  na wózek ,kartofelka" i pojechali!!!

 • tadeknorek

  Oceniono 4 razy 4

  "Królestwo moje nie jest z tego świata."- pozdrawiam, Jezus.

 • kiki_pawelek

  Oceniono 4 razy 4

  Kuria powinna wreszcie mocnym glosem skrytykowac te wydarzenia, i odciac sie na dobre od PISu, kaczki i tego co jego poplecznicy wyrabiaja z wiara katolicka i jej symbolami.

  Jak to juz ktos tutaj napisal, to juz zakrawa na debilizm, sianie zametu dla samej frajdy prowokowania burd i niepokojow. Zacznijmy myslec o naszym kraju, o tym jak go rozwijac, zamiast wystepowac wciaz i wciaz przeciw demokratycznie wybranym wladzom.

 • agaador

  Oceniono 4 razy 4

  Krzyż na wózku - najlepiej inwalidzkim i w dodatku elektrycznym , zdalnie sterowanym. Pilotem obdarzyć J.K - niech poczuje wiatr historii. Bateryjki kupi mu p.Szczypinska, bo on na pewno nie wie gdzie i mogliby mu wydać za mało reszty.
  I tu mała podpowiedź dla obrońców - można wynająć taxi jeżdżące z krzyżem na dachu

 • neumarkt

  Oceniono 3 razy 3

  Normalny, trzeźwo myślący człowiek nie jest w stanie obserwować tych idiotyzmów. Dziś już nie ma wątpliwości, że szanowny Kościółek goni w piętkę i z dnia na dzień traci autorytet wobec tego zidiociałego motłochu, jak i ludzi myślących racjonalnie! Polski Kościół chyba na własń prośbę zmierza do samounicestwienia . Chyba, że stawiają tylko na tą WYMIERAJĄCĄ KLASĘ!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX