Minister ds. równouprawnienia: szkoła katolicka może odmówić zatrudnienia lesbijce

Szkoła katolicka może odmówić zatrudnienia lesbijce. Tak twierdzi minister ds. równouprawnienia Elżbieta Radziszewska. Jej wypowiedź wzbudziła protest organizacji broniących praw mniejszości seksualnych - podaje portal tvp.info. - Minister złamała zasadę niedyskryminacji - mówi Elżbieta Czyż z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
Dziennikarka ''Gościa Niedzielnego'' zapytała minister Radziszewską, czy szkoła katolicka, która odmówi zatrudnienia zadeklarowanej lesbijce, może zostać pozwana do sądu. - Oczywiście nie! I właśnie nowa ustawa precyzuje takie sytuacje (wcześniej nie było to uregulowane). Szkoły katolickie czy wyznaniowe mogą się kierować własnymi wartościami i zasadami - odpowiedziała Elżbieta Radziszewska.

- To boli, że minister odpowiedzialna za tolerancję promuje nietolerancję. W dodatku w ogóle nie orientuje się w przepisach. Polski kodeks pracy i przepisy unijne zabraniają dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. Na terenie Unii Europejskiej sądy niejednokrotnie brały stronę osób zwalnianych z pracy z powodu orientacji - powiedział portalowi tvp.info Robert Biedroń z Kampanii Przeciw Homofobii.

Co o sprawie mówi minister Elżbieta Radziszewska? W rozmowie z portalem tvp.info mówi, że nie żałuje swojej wypowiedzi dla "Gościa Niedzielnego". Jej zdaniem, prawo szkół katolickich do niezatrudniania gejów wynika wprost z przepisów unijnych. - Jeśli ktoś się z tym nie zgadza, niech pisze protest do Komisji Europejskiej. Rzeczą nieprzyzwoitą jest posądzanie mnie o homofobię - protestuje.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Minister ds. równouprawnienia: szkoła katolicka może odmówić zatrudnienia lesbijce
Zaloguj się
 • uszatek_1

  Oceniono 6 razy 4

  Bardzo mi przykro pani minister,ale niestety doskonale pani wie,że kościół katolicki w dużym stopniu kształci księży.... homoseksualistów i problem ten w kościele jest WIELKI, tylko skrzętnie ukrywany !!!!!! Myślę,że na pewno pani wie co znaczy słowo HIPOKRYZJA ....Powinna się pani wstydzić...i na pewno zrezygnować z pełnionej funkcji....

 • robert9998

  Oceniono 4 razy 2

  Radziszewska to lustro całej platformy , głośno mówią jedno a cicho robią drugie co wygodne dla kleru. PO to PiS bis, zakłamani do szpiku kości.

 • piter-81

  Oceniono 3 razy 1

  Ta kobieta jest delikatnie mówiąc dramatyczna. Flirtuje z kościołem i za to dostaje niezłą kasę z podatków, które w dodatku są podnoszone, by utrzymać takich darmozjadów...

 • czarnymaja1001

  Oceniono 3 razy 1

  Tej pani już dziękujemy.

 • chris2010

  Oceniono 3 razy 1

  Uszatek-podziwiam cię za twoje wyważenie.Ja po prostu nie mam słów uznania dla tej kretynki.Obserwuję ją już jakiś czas i pojąć nie mogę jak taki ktoś może piastować taki urząd.Przecież ona nadaje się co najmniej na biskupa ze swoimi oszołomskimi poglądami a nie na ministra świeckiego(z nazwy) rządu.

 • voiceinthedesert1

  0

  Sex is for adults. As such, sex means a grown-up behavior. No man can grow up in a sexual relationship with another man, and no woman can grow up in a sexual relationship with a woman. This inability to grow up is inevitably transported to the children, who also cannot grow up! In short, we have a family "schizophrenia", where no one can grow up! Is this a society we want? Is this the freedom we cherish - a freedom to weaken the Nation? Other nations will run us over, if we don't grow up! I don't want this because I still love America!

 • shinsetsu

  0

  Skoro nie wolno segregować ze względu na PŁEĆ, orientację itd. itp., to dlaczego nasz kraj wciąż pozwala na prowadzenie szkół tylko dla chłopców albo tylko dla dziewczyn?? Przecież to dokładnie to samo, ten sam paragraf.

 • db67

  0

  Nie rozumiem co w tym dziwnego. Szkoła jest katolicka to nie zatrudnia mormonów, prostestantów i muzułmanów ani tych którzy jawnie żyją w sprzeczności z wyznawanymi przez katolików wartościami. Chcę posłać dziecko do szkoły katolickiej żeby kształciło się w środowisku zgodnym z moimi katolickimi poglądami i pani lesbijka chwaląca się publicznie, że z tymi poglądami się nie zgadza nie powinna się tam pchać. Może niech środowiska "wyzwolone" założą sobie własną niepubliczną szkołę i może ktoś tam pośle swoje dziecko? I wg mnie będą mieli święte prawo zatrudniać osoby które będą im pasowały do własnej wizji szkoły. Nie dajmy się zwariować - nie trzeba tolerować wszystkiego i wszędzie

 • wodnik55

  0

  Nie wiem dlaczego Pani porażka kadrowa Radziszewska jest tolerowana przez Premiera, jej szkodliwość jest wprost proporcjonalna do rosnącego wrażenia konserwatywności i prawicowości PO, czyli skutecznego odpływu poparcia ludzi centrum

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX