Laserowy krzyż zamiast pomnika przed Pałacem? [ZDJĘCIE]

W internecie pojawiła się nowa propozycja uczczenia ofiar katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu. Miałby to być krzyż, ale nie przed Pałacem Prezydenckim, tylko nad nim - w postaci projekcji laserowej. Pomysł ewidentnie przypomina sposób upamiętnienia zamachu na World Trade Center w Nowym Jorku.
Nowy pomysł na uczczenie ofiar tragedii smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu znaleźliśmy w zdjęciach na portalu mypis.pl. Autor napisał, że "proponuje projekcję laserową krzyża nad pałacem prezydenckim codziennie w godz. od 21.00-24.00". Zaproponowana projekcja laserowa przypomina tę z Nowego Yorku - dwa laserowe słupy w miejscu, gdzie stały wieże WTC.

To już kolejny pomysł na "zagospodarowanie" Krakowskiego Przedmieścia w związku z katastrofą smoleńską. Jednym z pierwszych pomysłów na pomnik był obelisk utkany z dłoni autorstwa Maksymiliana Biskupskiego.Kolejny projekt powstał w jednej z warszawskich pracowni architektonicznych. Zaproponowano krzyż leżący, tylko nieznacznie wzniesiony jednym końcem nad posadzkę Krakowskiego Przedmieścia. Obok - wypisane nazwiska wszystkich ofiar katastrofy.

Jednym z ostatnich pomysłów był projekt architekta Aleksandra Rossa. Zaproponował on, by otworzyć niewidzialne drzwi i zejść w głąb pod powierzchnię codzienności.Przed Pałacem prezydenckim miałby powstać tzw. "otwarty grób", do którego schodziłoby się po schodach. Z jednej strony byłaby umieszczona ściana z nazwiskami ofiar, a z drugiej płyta z krzyżem harcerskim.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM