Rodziny zagłosują, czy wezmą krzyż do Smoleńska

Rodziny ofiar katastrofy polskiego Tu-154 będą głosowały, czy w pielgrzymce do Smoleńska będzie towarzyszył im krzyż, który od 16 września znajduje się w kaplicy prezydenckiej. Pielgrzymka zaplanowana jest na 10 października.
Na liście chętnych do wzięcia udziału w pielgrzymce do Smoleńska zapisało się już 170 osób. Rodzinom towarzyszyć ma małżonka prezydenta RP Anna Komorowska. Uczestnicy wezmą udział w nabożeństwie ekumenicznym na miejscu katastrofy w Smoleńsku oraz w modlitwie w Lesie Katyńskim.

Na pomysł zabrania krzyża wpadła część rodzin ofiar jeszcze wtedy, gdy krzyż stał na Krakowskim Przedmieściu. "Tak trudno znaleźć właściwe miejsce akceptowane przez wszystkich" - twierdzili. Pomysł wzbudził jednak wiele kontrowersji.

Paweł Deresz, mąż tragicznie zmarłej Jolanty Szymanek-Deresz powiedział w TVN24, że decyzja, czy krzyż będzie towarzyszył rodzinom podczas pielgrzymki, zapadnie podczas głosowania w przeddzień wyjazdu, na spotkaniu integracyjnym.

- Opowiemy o wszystkim, opowiemy o szczegółowym programie, opowiemy o trudach podróży, opowiemy o pewnego rodzaju wymogach tej pielgrzymki, no i również zadecydujemy, czy poleci z nami krzyż. Będziemy głosowali, czy krzyż ma z nami lecieć do Smoleńska, czy też nie - mówił i dodał, że nie oznacza, to, że krzyż pozostanie w Smoleńsku. - Jeśli poleci, to zapewne tylko na jeden dzień razem z nami, a potem wróci tam skąd go zabraliśmy, czyli z kaplicy pana Prezydenta - tłumaczył.

Wszelkie informacje na temat pielgrzymki smoleńskiej znajdują się na jej oficjalnej stronie: pielgrzymkasmolenska.pl. Dziś ma odbyć się spotkanie rodzin z zespołem przy Kancelarii Prezydenta.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Rodziny zagłosują, czy wezmą krzyż do Smoleńska
Zaloguj się
 • stiven55

  Oceniono 3 razy 3

  rozwiązanie godne!-tylko pytanie czy wszystkie rodziny-jak znam życie zaraz weto gosiewskiej-wasermanowej-i poddanych pislamu!!!!!!!
  Nie dać się teroryzować!!!!
  stemil99.bloog.pl
  tam zaglądam

 • czarna.beata

  Oceniono 2 razy 2

  słusznie ...

 • dr54

  Oceniono 1 raz 1

  Wspaniale , ze 170 osob zdecydowalo sie wziac udzial w pielgrzyce smolenskiej .
  Wspanialy pomysl , realizowany pomimo bojkotu Kaczynskiego i paru rodzin , ktore skumaly sie z Maciarewiczem . Brawo , wynika z tego ze sa jeszcze w Polsce rodziny , ktore potrafia przezywac normalnie zalobe , bez medialnego szumu tak jak robi to Wassermanowa , Gosiewskie , Merta czy Melak . Im wystarczy Maciarewicz i klika pisowska .

 • nanook

  Oceniono 3 razy 1

  Dla każdego NORMALNEGO człowieka są to dwie drewniane deski zbite na krzyż. Nadawanie temu innego znaczenia służy jedynie złu, celebracji nieszczęść i zabijaniu życia.

 • 2zero

  Oceniono 2 razy 0

  Ludzie !!! Dajcie spokój. Nie nie ma sensu się tym zajmować, ale jak będzie zgoda na opłacenie podróży i wyżywienia to my ze szwagrem możemy się podjąć obowiązków opieki nad transportem krzyża. Przecież miał to być pomysł na odebranie zabawki kaczyńskiemu*** , ale teraz jest już inaczej i może być tak jak jest nawet i 400 lat. Nie ma potrzeby żeby coś PILNIE zmieniać.

  *** kaczyński zawsze małą literą i bez słowa " pan " w uznaniu jego dotychczasowych zasług.

 • izarys

  Oceniono 1 raz -1

  Czy ten krzyż to jest żywy, bo czytam i słyszę, że krzyż leci, wraca, towarzyszy, zostanie zabrany, przeniesiony, będzie stał, siedział i tylko pytam jaką klasą lotniczą poleci krzyż do Smoleńska; zwykłą czy biznesową?
  Przecież krzyż to przedmiot martwy, ale mam wrażenie że nadano mu cechy istoty żywej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX