Samolot z pielgrzymką nie wyląduje na lotnisku Siewiernyj

Lista rodzin, które wezmą udział w pielgrzymce do Smoleńska zaplanowanej na 10 października nie jest jeszcze zamknięta, do tej pory zgłosiło się ok. 170 osób, które pojadą na miejsce katastrofy . W Pałacu Prezydenckim odbyło się robocze spotkanie dotyczące wyjazdu. Co ustalono?
- Dwa samoloty pasażerskie, embraer i boeing, wylądują na lotnisku w Witebsku, pięć osób pojedzie pociągiem. - Poza tym do Smoleńska pojadą m.in. lekarze, psycholodzy, księża, harcerze i oczywiście funkcjonariusze BOR-u - relacjonuje Paweł Deresz, mąż posłanki Jolanty Szymanek Deresz. - Najważniejsze wiadomość - dodaje - to informacja, że nie polecimy do Smoleńska, ale do Witebska. Ministerstwo Obrony Narodowej doradziło nam, aby ze względu na bezpieczeństwo pielgrzymi lądowali w Witebsku.

Decyzja o krzyżu na spotkaniu

Jak dodaje, pielgrzymkę poprzedzi spotkanie integracyjne rodzin, które odbędzie się na dzień przed wyjazdem. Wtedy też uczestnicy zadecydują, czy zabiorą ze sobą krzyż. - Podczas tego spotkania przeprowadzimy demokratyczne głosowanie, kto jest za zabraniem krzyża, a kto przeciw. Co więcej, jak poinformował Deresz w Smoleńsku przewidywane jest spotkanie Pierwszej Damy Polski i Rosji, ale szczegóły jeszcze nie są uzgodnione - zaznaczył. Jeśli rodziny zgodzą się na zabranie krzyża, zostanie on umieszczony na płycie lotniska w Smoleńsku, warty honorowe przy nim będą pełnili harcerzy, potem krzyż wróci do Warszawy i zdaniem Deresza - ostatecznie powinien trafić do kościoła św. Anny.

Plan pielgrzymki ma wyglądać następująco: - Przede wszystkim chcemy odbyć marsz od miejsca katastrofy na płytę lotniska. Później przewidziana jest msza ekumeniczna, spodziewamy się tam bardzo dostojnego potraktowania naszej pielgrzymki - podsumowuje Deresz.

Pielgrzymka do Smoleńska to pomysł przedstawicieli 28 rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, którzy pół roku po tragedii chcę wyruszyć na miejsce katastrofy. Patronat nad inicjatywą objęła prezydentowa Anna Komorowska.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Samolot z pielgrzymką nie wyląduje na lotnisku Siewiernyj
Zaloguj się
 • venusoid

  Oceniono 4 razy 4

  Powtórzą lot Kaczora, tyle że oni wysłuchają zaleceń ekspertów i wylądują na bezpiecznym lotnisku.

 • czarna.beata

  Oceniono 4 razy 4

  ...to byłoby zbyt trudne dla nich.

 • sid_6.8

  Oceniono 3 razy 3

  No i kaczor nie może już wydać polecenia: Ląduj dziadu !

 • ciesiol

  Oceniono 2 razy 2

  Pani Aniu, wspanialy poczatek prezydentury meza, dziekuje , ze inicjatywa Pani Komorowskiej zostala przyjeta w tak empatyczny sposob, Dziekuje, nareszcie mowimy o dramacie kazdego kto stracil

 • tegepe

  Oceniono 4 razy 2

  Musieliby być nekrofilami, gdyby chcieli lądować na lotnisku, które stało się miejscem śmierci ich bliskich.

 • dr54

  Oceniono 1 raz 1

  Wspanialy pomysl i dobra realizacja , pomimo bojkotu Kaczynskiego. Dobrze , ze rodziny nie ulegly Pisowskiej presji , Kaczynskiemu sie wydawalo , ze jego odmowa pokrzyzuje te plany .Jego wypowiedzi na temat patronatu Pani Prezydentowej sa po prostu czystym hamstwem , malego , zakompleksionego starego kawalera , ktory mimo swych 61 lat nic nie wie o realnym zyciu i szacunku do kobiet .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX