Deresz: Nie wyobrażaliśmy sobie, że będzie to aż tak bolesne

- Te szczątki samolotu zrobiły na nas niesamowite wrażenie. To nie jest to samo, co oglądanie w telewizji czy na fotografii - mówi Paweł Deresz. Wdowiec po posłance Jolancie Szymanek-Deresz opowiada o przebiegu pielgrzymki i emocjach, które towarzyszyły rodzinom na miejscu katastrofy smoleńskiej.
- Bardzo się wzruszyłem oglądając szczątki samolotu i miejsce tragedii. Wszyscy bardzo przeżywali, było mnóstwo płaczu, mnóstwo współczucia - opowiada Paweł Deresz.

I dodaje: - Było to na pewno misja, cieszymy, że mogliśmy zobaczyć miejsce tragedii. Nie wyobrażaliśmy sobie, że będzie to aż tak bolesne. Te szczątki samolotu zrobiły na nas niesamowite wrażenie.

Deresz opowiada również o tym, jak do uczestników pielgrzymki dotarły informacje o awarii samolotu, którym mieli wracać do kraju. - Awaria dwóch samolotów pozwoliła nam na jedno: na całkowitą integrację wszystkich rodzin. Niewątpliwa jest w tym zasługa pani prezydentowej.

Paweł Deresz był jednym z ok. 170 osób, bliskich ofiar katastrofy, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do Smoleńska. Rodzinom towarzyszyła Pierwsza Dama Anna Komorowska.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Deresz: Nie wyobrażaliśmy sobie, że będzie to aż tak bolesne
Zaloguj się
 • asd-53

  Oceniono 3 razy 3

  Jeden dzien , dwie uroczystosci , a jak rozne od siebie , wnioski nasuwaja sie same. Bardzo dobrze , ze na uroczystosciach w Smolensku nie byly takie osoby jak kaczor, melak , merta, gosiewska i inne z tego grona , gdyz swoim zachowaniem sprofanowaliby cala uroczystosc i skompromitowalyby Polske.

 • nintom

  Oceniono 3 razy 3

  Jezu - co za ulga patrzeć na normalnego człowieka !!!!
  można mówić spokojnie o katastrofie pod Smoleńskiem

 • venusoid

  Oceniono 2 razy 2

  Macie szczęście, że na pokładzie nie było Kaczora, bo by wam kazał lecieć z jednym silnikiem.

 • fohat

  Oceniono 1 raz 1

  Jesteście kochani. W komentarzach. NORMALNI. Jestem z Wami... ;)

 • kamelia04.08.2007

  0

  Co za normalny człowiek, az przyjemnie popatrzec i posłuchać, szkoda tylko, że sprawa dotyczy tragicznej smierci tylu osób. Wspólczuje mu utraty zony.

 • marynica

  0

  Pani Ewa Komorowska, pan Paweł Deresz to niezwykli ludzie. Pokazuja jaką klasę można zachować przezywając straszna tragedię. Podziwiam ich!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX