Mąż Barbary Blidy będzie dziś zeznawał przed sejmową komisją

Przed sejmową komisją śledczą, która wyjaśnia okoliczności tragicznej śmierci Barbary Blidy, będzie dziś składał wyjaśnienia mąż Barbary Blidy, Henryk. Śledczy będą chcieli poznać jego wersję wydarzeń z 25 kwietnia 2007 roku.
Tego dnia Barbara Blida popełniła samobójstwo podczas próby jej zatrzymania przez oficerów ABW.

Padną też zapewne pytania o jej znajomość z Barbarą Kmiecik, której zeznania obciążyły Barbarę Blidę.

Głosowany będzie również wniosek posła Tadeusza Sławeckiego z PSL, zgłoszony na poprzednim posiedzeniu, by komisja wystąpiła do ABW z zapytaniem w jakim czasie były stosowane wobec Barbary Blidy podsłuchy telefoniczne.

Zdaniem szefa komisji Ryszarda Kalisza z SLD, prokuratura zwróciła się do ABW o zaprzestanie podsłuchu telefonicznego 30 kwietnia 2007 roku, a więc w pięć dni po śmierci byłej posłanki SLD.

Istnieje jednak podejrzenie, że podsłuch stosowano po 30 kwietnia 2007 r. - mówił na poprzednim posiedzeniu komisji Ryszard Kalisz.

Henryk Blida jest prawdopodobnie ostatnim świadkiem, którego przesłucha komisja. Pozostało jeszcze dokończenie przesłuchania Jarosława Kaczyńskiego z 28 lipca. Przerwano je na prośbę prezesa PiS, który tego dnia miał spotkać się z prokuratorami prowadzącymi śledztwo w sprawie smoleńskiej.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (2)
Mąż Barbary Blidy będzie dziś zeznawał przed sejmową komisją
Zaloguj się
 • marianna_k

  Oceniono 1 raz 1

  fudalejw.1?
  jesteś ŚMIECIEM , nie warto nawet na ciebie bydlaku napluć,

  BYła niewinna, nie zebrano przeciwko niej żadnych wairygodnych dowodów poza zeznaniem baby, której obiecano wypuszczenie z aresztu jesli zezna, że dała Blidzie 80 tys łapówki,

  Nawet gdyby była to prawda ( a nie była) to CO groziło pani Blidzie takiego, jaki wyroka z powodu domniemanej łapówki , że wybrała śmierć?

 • fudalejw.1

  Oceniono 1 raz -1

  Barbara Blida jest już świętą - komunistów, aferzystów i łapówkarzy czy teraz Ryszard Kalisz będzie kanonizował również Ryszarda Blidę na świętego - komunistów,aferzystów
  i łapówkarzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX