Sondaż: Coraz więcej dzieci w Polsce korzysta z Internetu

PRZEGLĄD PRASY. Już dziewięciolatki korzystają w Polsce z Internetu - wynika z badania przeprowadzonego przez London School of Economics, a przytoczonego przez ?Rzeczpospolitą?. Co ósmy tak młody użytkownik doznał w sieci przykrości.
- W skrajnych przypadkach zdarza się, że dzieci spędzają w Internecie nawet po kilka godzin dziennie - mówi gazecie Łukasz Wojtasik, koordynator kampanii "Dziecko w sieci" fundacji Dzieci Niczyje. Z badań wynika, że w Europie ponad połowa badanych młodych internautów korzysta z sieci codziennie. Polska ma wyższy wskaźnik - u nas ponad 70 proc. badanych korzysta z Internetu codziennie.

Agnieszka Pawłowska z Fundacji Kidprotect.pl twierdzi, że dziecko, które będzie miało dostęp do Internetu będzie mogło tam siedzieć nawet 24 godziny, ale później mu się to może równie dobrze znudzić i nie będzie korzystało przez kolejnych kilka dni. - Kiedy rozmawiam z gimnazjalistami, to 90 proc. z nich twierdzi, że je tylko przy komputerze, a podstawka pod myszkę to ich podstawka pod talerz z jedzeniem. Ale to niekoniecznie świadczy o uzależnieniu - podkreśla.

Z badań London School of Economics wynika też, że co siódme dziecko korzystające z sieci natrafiło na materiały, które miały związek z seksem, a co 14. spotkało się twarzą w twarz z nieznajomym poznanym przez Internet.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".

DOSTĘP PREMIUM