PiS urządził konwencję w kościelnej sali

PRZEGLĄD PRASY. Niedzielną konwencję wyborczą Prawa i Sprawiedliwości w Legnicy urządzono w sali w budynku tamtejszego kościoła. O sprawie pisze "Polska The Times".
Oficjalnie dla władz kościelnych sala na 500 miejsc nie jest integralną częścią świątyni, choć znajduje się bezpośrednio pod nawą kościoła, w dolnej kondygnacji. - Parafia nie ma z tym nic wspólnego, ponieważ nie my zarządzamy salą - tłumaczy ksiądz Ryszard Wołowski, proboszcz legnickiej parafii.

Jednak - podkreśla dziennik - na inauguracji kampanii wyborczej PiS duchownych nie zabrakło. Ilustrację muzyczną konwencji wyborczej stworzyła Młodzieżowa Orkiestra Diecezji Legnickiej Sursum Corda. "Polska The Times" wyjaśnia, że salę rezerwowała kandydatka na prezydenta Legnicy Ewa Szymańska. Hotele nie miały w jej ocenie odpowiednich sal. - Zostało nam tylko Centrum Spotkań im. Jana Pawła II. Nie miałam żadnych zastrzeżeń, tym bardziej że wcześniej kandydat na radnego z Platformy Obywatelskiej przedstawiał tu swój pomysł na rewitalizację osiedla Kopernika - zaznaczyła. Artykuł w "Polska The Times".

DOSTĘP PREMIUM