Napieralski szuka poparcia w przedszkolu. I ocenia: wybory przegrała PO

Dla Grzegorza Napieralskiego przegranym wyborów samorządowych jest Platforma Obywatelska. - To dla nich żółta kartka - ocenia lider SLD, który wspiera w walce o fotel prezydenta Łodzi Dariusza Jońskiego. O głosy potrzebne do wygrania II tury głosowania panowie walczyli w sklepach i... w przedszkolu. Joński za dwa tygodnie walczyć będzie z Hanną Zdanowską z PO.
WYBORY: Relacja na żywo | Zwycięzcy w największych miastach | Prasa o wyborach | Wieczory wyborcze - Zdjęcia | Wyniki prezydentów miast - tabela | Kto zdobył sejmiki | Wideorelacje z wyborów

Przewodniczący SLD przybył do Łodzi już w nocy. Od rana namawia łodzian, aby w II turze wyborów głosowali na Dariusza Jońskiego, który - jak pokazują nieoficjalne wyniki - powalczy o prezydencki fotel z Hanną Zdanowską z PO.

Rano Napieralski spotkał się z mieszkańcami na rynku im. Barlickiego. Zaglądał do sklepików, zamówił kawę w jednym z barów. - Dariusz Joński ma wsparcie w Warszawie. Będziemy pomagać mu pukać do ministerialnych drzwi, będziemy szukać inwestorów - obiecał w rozmowie z dziennikarzami przewodniczący Sojuszu.

Napieralski odniósł się także do nieoficjalnych wyników wyborów w Warszawie. - Wynik dla SLD mógł być lepszy. Potrzebna jest rozmowa o tym co się stało. Przez cztery lata kiedy współrządziliśmy nie udało się nam zrobić tego, co udało się w Łodzi przez niespełna rok, kiedy Dariusz Joński wszedł do koalicji. To sygnał, aby zmienić politykę i ludzi w Warszawie, bo to jest konieczne - ocenił szef SLD.

PiS - zdaniem Napieralskiego - utrzymało się na pewnym poziomie, widać, że kłótnie wewnętrzne zaszkodziły PiS, i nie staje się ono już żadną alternatywą dla PO. Przychodzą trudne czasy dla tego środowiska, bo posłowie którzy odeszli z tej partii będą musieli bardzo mocno zaostrzyć kurs i mocniej zaatakować PiS, więc na pewno będzie dochodziło do wielu napięć po tej stronie sceny politycznej. - Jeżeli szukać przegranego w wyborach to na pewno jest to PO. Tak niskich notowań dla PO nie było od lat. To pokazuje, że coś jest nie tak, że źle rządzą, że ludzie zaczynają się męczyć ich rządami, to taka żółta karta dla PO.

Przewodniczący SLD, razem z Jońskim znaleźli czas także na to, aby poczytać i pobawić się z przedszkolakami. - To polityków pomysł, ale nie ma tu żadnej polityki, myślę, że nic złego się nie wydarzyło - mówi Beata Łabęcka z przedszkola nr 140 w Łodzi. - Oczywiście trwa kampania samorządowa ja się tego nie wypieram. Ale to nie polityka w przedszkolu - zapewniał Napieralski. Od początku zwracam uwagę na to, aby więcej było takich placówek - dodał przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (5)
Napieralski szuka poparcia w przedszkolu. I ocenia: wybory przegrała PO
Zaloguj się
 • kuchel

  Oceniono 4 razy 2

  Napieralski: wybory przegrała PO
  A wygrala oczywiscie SLD. Gratulacje! I pozdrowienia od prezesa. On tez wygral. I Blaszczak.

 • asd.53

  Oceniono 2 razy 0

  grzesiu ma problemy z ocena rzeczywistosci , podobnie jak kaczor.
  Czy SLD nie ma innego lidera , ten jest obciachowy i smieszny..

 • domisia0607

  Oceniono 2 razy 0

  Co za Gamoń.Uprawiając politykę Kaczyńskiego tylko szkodzi swojemu wizerunkowi.PiS sie stacza, PO pnie do góry i trzeba się z tym pogodzić panie N.A odwracanie kota ogonem do niczego nie dporowadzi.Ewentualnie do tego,że dostarczy pan dowcipow na swoj temat satyrykom!

 • madeingermany

  Oceniono 2 razy 0

  Napieralski nigdy mi na giganta umysłowego nie wyglądał, ale teraz cytując Twaina rozwiał wszelkie wątpliwości. Nieznajomość arytmetyki na poziomie podstawówki, gdzie taki człowiek się rwie?

 • nintom

  Oceniono 2 razy 0

  dlaczego ten oszołom napieralski uważa, że atakowanie PO daje mu więcej niż atakowanie pis ???
  proszę o wyjaśnienie - może jakiegoś jego zwolennika

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX