Święczkowski chce "puścić w skarpetkach" autorów i producentów filmu o śmierci Blidy

Były szef ABW Bogdan Święczkowski szykuje pozew zbiorowy przeciwko Telewizji Polskiej - producentowi i autorom fabularyzowanego dokumentu "Wszystkie ręce umyte" na temat okoliczności śmierci Barbary Blidy. Zamierza dochodzić wielomilionowego odszkodowania od osób związanych, jak się wyraził, z produkcją "tego gniota" i rozpowszechnieniem go w "telewizji, tak zwanej, publicznej".
- Mam nadzieję, że puścimy tych panów w skarpetkach - powiedział na zwołanej konferencji prasowej Święczkowski. Były szef ABW oburzony jest użyciem w filmie wypowiedzi jego oraz jego ówczesnego zastępcy Grzegorza Ocieczka, które autorzy - Sylwester Latkowski i Piotr Pytlakowski - zaprezentowali jako nagrane ukrytą kamerą. Zapewnił, że wyraził zgodę na te nagrania, ale w innym celu - miały być wykorzystane w książce.

- Wykorzystano mój głos w gniocie dokumentalnym, którego nie chciałbym więcej zobaczyć - grzmiał Święczkowski. Twierdzi też, że fabularyzowany dokument jest stekiem kłamstw, a teza jakoby funkcjonariuszka zabiła Barbarę Blidę "jest żenująca". Na koniec spotkania z dziennikarzami podkreślił, że Barbara Blida brała udział w mafii węglowej.

- Pani Barbara Blida uczestniczyła w działaniach przestępczych związanych z funkcjonowaniem w województwie śląskim mafii węglowej. Jaki był jej udział - nie wiemy, ponieważ popełniła samobójstwo i z tego powodu jest mi niezmiernie przykro. Nie ma w tym żadnej odpowiedzialności służb specjalnych prokuratury, ówczesnego premiera czy ministra sprawiedliwości - stwierdził były szef ABW.

Do wspólnego pozwu zamierza namówić tez inne osoby pełniące funkcje publiczne w czasach rządu Jarosława Kaczyńskiego, które zostały niekorzystnie przedstawione w filmie. Pozew zostanie sformułowany w ciągu kilku tygodniu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Święczkowski chce "puścić w skarpetkach" autorów i producentów filmu o śmierci Blidy
Zaloguj się
 • neumarkt

  Oceniono 7 razy 5

  SZkoda słów! I to ma być funkcjonariusz państwowy? Takimi indywiduami posługiwał się prezesik Jarosław?

 • neumarkt

  Oceniono 2 razy 2

  Ten facet przypomina, mentalnością misia o małym rozumku, a wyglądem faceta, który się utuczył w służbie RP, służąc jedynie wynalazcy IV Rzeczypospolitej i duchowemu przewodnikowi z Torunia!

 • wegl43

  Oceniono 4 razy 2

  "Na złodzieju czapka gore", "uderz w stół a nożyce się odezwą". No cóż, najlepszą obroną jest, podobno atak, ale czy na pewno? Mam nadzieję, że w tym wypadku, ta reguła będzie miała wyjątek. Ten film, nic nie sugeruje, jak chce Świączkowski, budzi natomiast wiele wątpliwości, w sprawie śmierci B. Blidy. Jeśli naprawdę mamy uważać się za obywateli państwa prawa, to te niejasności muszą być wyjaśnione. To sprawa wiarygodności naszego państwa. To najwyższy czas, aby pokazać prawdziwe oblicze rządów PIS-u, takich panów jak J. Kaczyński, Ziobro, czy też ich cyngiel, Świączkowski.

 • wlodek_58

  Oceniono 3 razy 1

  RYDZO,kACZOR,Ziebro !Ale ekipa!!!

 • agaador

  0

  Może skorzysta z usług mec.Rogalskiego- tego od mordu smoleńskiego?Ładnie będą się prezentować w duecie, dynamicznym oczywiście .

 • marynica

  0

  Oglądałam komisją śledczą, przed którą ten pan zeznawał i do tej pory jestem pod wrażeniem jego bezczelności, braku skrupułów i pychy! Dziwie się ludziom, którzy na niego głosowali, współczuję tym, którzy będą musieli z tym indywiduum współpracować w sejmiku i żal mi wszystkich, których los będzie od niego zależał! Święczkowski stworzy im piekło zgodnie z wytycznymi swoich oszalałych z nienawiści szefów z PiS-u, wszędzie szukających korupcji i mafii.

 • candid13

  0

  nie musi nic mowic, z buzi widac ze to pis ...

 • czarnymaja1001

  0

  Ten pan rzutem na taśmę został prokuratorem krajowym (mianowanym przez Zero) i teraz jest już na "zasłużonej" emeryturze w wieku 40 lat. To jest właśnie sprawiedliwa i solidarna IV RP>

 • oghana7

  Oceniono 2 razy 0

  czy swieczkowski wygral w wyborach w sosnowcu ?skandal ,to tak ,jakby wygral sam ziobro .czy polacy nie mysla?nie mysleli tez w katowicach ,gdzie wybrali prezydenta niedojde ,ktory nic nie zrobil dla mieszkancow ,za to kochali go biskupi i pis ,choc mial byc niezalezny .kudy tam!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX