W weekend zima nie odpuści. Lepiej od poniedziałku

Zima nie odpuszcza. Według prognoz synoptyków w całym kraju ma dziś spaść od 10 do 15 centymetrów białego puchu. Śnieżny i mroźny będzie też weekend, stopniowej poprawy pogody, możemy spodziewać się od poniedziałku - prognozuje IMGW.
Do Polski, jak zapowiada dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Maria Waliniowska, wkracza właśnie kolejna strefa opadów. Śnieżyc w pierwszej kolejności mogą spodziewać się mieszkańcy Śląska i Małopolski. W ciągu dnia opady zaczną przesuwać się do centrum kraju. W całej Polsce może spaść dziś od 10 do 15 centymetrów świeżego śniegu. W nocy z piątku na sobotę opady będą nadal utrzymywać się na Mazowszu, Mazurach oraz Podlasiu. Zgodnie z prognozami IMGW pod znakiem zimy ma upłynąć również weekend.

- Choć w sobotę na przeważającym obszarze kraju nie będzie padał śnieg, a niewielkie opady wystąpią tylko w województwach północnych, będzie mroźno. Temperatury wyniosą od minus ośmiu stopni Celsjusza na Podlasiu do minus dwóch na Podkarpaciu. W niedziele prószyć ma w całym kraju, będą to jednak niewielkie opady - zapowiada Maria Waliniowska z IMGW.

W poniedziałek od zachodu opady śniegu mają zacząć przechodzić w deszcz ze śniegiem. Stopniowo będzie wzrastać też temperatura.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM