Gigantyczna kartka do św. Mikołaja

Kartka-gigant ma ponad 200 metrów kwadratowych. Przygotowali uczniowie z Łodzi i regionu, głównie ze Zgierza. To prawdopodobnie największa taka pocztówka na świecie. Pomysłodawcy nie mają wątpliwości - pocztówka trafi do Księgi Rekordów Guinessa.
Gigantyczną kartkę do św. Mikołaja ułożono na Rynku Staromiejskim w Łodzi. Składa się z niezliczonej - jak na razie - liczby mniejszych płóciennych kartek, ułożonych jedna przy drugiej. Układały je dzieci, dorośli, a także strażnicy miejscy. Pojedyncze pocztówki malowano już od miesiąca. Są na nich pozdrowienia dla Mikołaja i prośby o wymarzone prezenty. - Próbuję liczyć je już trzeci dzień - przyznaje pomysłodawca akcji, Wojciech Bednarek ze stowarzyszenia "Niezależna Edukacja Otwarta". - Może jest ich 1,5 tysiąca. A może więcej - już nie rozpoznaję. Dostałem oczopląsu od Mikołajów, choinek i reniferów - dodaje.

- Chciałam odnaleźć swoją kartkę, ale wszystkie są takie kolorowe, że zlewają się w całość - mówi Asia, uczestniczka akcji. Aby zrobić zdjęcie olbrzymiej pocztówce potrzebny był wysięgnik. Pomogli strażacy. Zdjęcie trafi nie tylko do św. Mikołaja rezydującego w Laponii, ale także do Księgi Rekordów Guinessa. - Żeby pobić rekord potrzeba kartki o powierzchni ponad 48 metrów kwadratowych, więc nie będziemy mieli z tym problemu. Nasza jest gigantyczna - cztery razy większa - mówi Wojciech Bednarek.

DOSTĘP PREMIUM