Wykład Jaruzelskiego odwołany. "Względy bezpieczeństwa"

Władze Akademii Obrony Narodowej odwołały wykład generała Wojciecha Jaruzelskiego ze względów bezpieczeństwa - poinformowała rzecznik uczelni, Monika Lewińska. Spotkanie generała ze studentami miało się odbyć 12 stycznia przyszłego roku. Wcześniej dwa inne terminy odwoływał sam Jaruzelski z powodów zdrowotnych.
Monika Lewińska przyznała, że medialny rozgłos, jaki pojawił się wokół organizowanego na AON wykładu byłego prezydenta, nie służy spokojnemu przeprowadzeniu takiego spotkania. Choodzi między innymi o najnowszy artykuł w "Naszym Dzienniku" poświęcony temu wykładowi. W gaziecie zarzucono władzom uczelni, że "wynosi Jaruzelskiego do rangi autorytetu".

Lewińska tłumaczyła, że wykład generała miał mieć "kameralny" charakter i być okazją do zadania pytań przez studentów. - Rozgłos medialny na pewno temu nie pomógł - dodała rzecznik AON.

Wykładu w ogóle nie będzie?

Władze Akademii planowały, że wykład generała Jaruzelskiego odbędzie się w sali przewidzianej na około 200 osób. Tuż przed świętami zainteresowanie wykładem było już tak duże, że sala okazała się za mała. Dlatego zrezygnowano z tego spotkania. Wykład prawdopodobnie nie odbędzie się w ogóle.

Wykład z generałem Wojciechem Jaruzelskim organizowało studenckie koło naukowe "Akademia Polowa". Gościa wybierano poprzez ankietę wśród studentów. Stowarzyszenie działa na Akademii Obrony Narodowej od dwóch lat i wcześniej organizowało między innymi spotkania z tragicznie zmarłym Aleksandrem Szczygłą czy z Januszem Korwin-Mikkem.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (7)
Wykład Jaruzelskiego odwołany. "Względy bezpieczeństwa"
Zaloguj się
 • nintom

  Oceniono 3 razy 3

  Nasz Dziennik to pismo rzekomo chrześcijanskie - KTÓRE NIKOMU NIGDY NIC NIE WYBACZA - z Chrystusem nie ma to nic wspólnego

 • daria-88

  Oceniono 4 razy 2

  Nie prosił? trzeba było oglądać programu z generałem to prawdopodobnie byś zauważył i usłyszał, że żałuje i że do końca życia będzie żył z wyrzutami. Ja mam nadzieje, że ten człowiek będzie chociaż kilka lat żył spokojnie a nie był szykanowany przez innych i chętnie bym poszła na taki wykład...

 • kaplan_szturmowy

  Oceniono 2 razy 2

  @nintom Zgadzam się z Tobą. Nasz Dziennik, Radio Maryja, Obrońcy Krzyża, to jedno. Nie mają nic wspólnego z chrześcijaństwem. To BANDA ZAWISTNYCH, ŻĄDNYCH KRWI CHRYSTUSA kłamców i pajaców.

 • tegepe

  Oceniono 1 raz 1

  I kogo boją się organizatorzy tego wykładu? Studentów-podchorążych wojskowej uczelni????

 • kwapek-3

  Oceniono 3 razy 1

  Co ma z tym wszystkim wspólnego ND, RM czy też Radio M. ? Problem tkwi w kompletnym upadku jakiegokolwiek autorytetu Państwa, w tym instytucji związanych z jego obronnością. Od 20 lat kolejni ministrowie ON, popisują się brakiem kompetencji. Do tego trzej ostatni, w sposób zabawny uwielbiali pobrzękiwać szabelką i pajacować w mundurze polowym (setki kilometrów od niebezpiecznych rejonów). Porządku toto nie potrafi zaprowadzić w podległej instytucji, a w myślach widzą się dowódcami europejskiej krucjaty na wschód.
  Dziwię się Generałowi, że po afroncie Premiera, chce się jeszcze zadawać z jakimikolwiek przedstawicielami obecnych władz, czy też urzędów.

 • werter54

  Oceniono 2 razy 0

  To ciekawe. Odwolano spotkanie bo... bylo za duze nainteresowanie (!). "Bo za mala sala" - ha ha! No to nalezalo przeniesc spotkanie do jakiejs glownej auli. Ciekawe jest tez jaki to problem maja z zapewnieniem bezpieczenstwa. Po prostu wyslalbym troche ochroniarzy, albo policji zeby zatrzymala (i najlepiej rozgonila) tych wszystkich zajadlych, agresywnych pisowcow, radiomaryjnych i im podobnych. A tak na marginesie, Pan General powinien wiedziec (i mysle ze chyba wie), ze prawdziwy Polak - Katolik nie przebacza nigdy! Przebaczenie jest domena prawdziwych chrzescijan, ale nie KatolikowPL. A dzieje sie tak zapewne z tego powodu ze KatolikPL piekla sie nie boi, bo w nie nie wierzy. W Boga tez zreszta nie wierzy. Jest bowiem wyznawca swojego rodzaju politeizmu z calymi tabunami swietych z rozmaotymi specjalnosciami.

 • tomitoms

  Oceniono 4 razy -2

  przebacza sie osobie ktora tego chce i ktora przeprasza,o ile wiem Jaruzelski do tej pory nikogo nie przeprosil i nie chcial wybaczenia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX