Wykład Jaruzelskiego odwołany. "Względy bezpieczeństwa"

Władze Akademii Obrony Narodowej odwołały wykład generała Wojciecha Jaruzelskiego ze względów bezpieczeństwa - poinformowała rzecznik uczelni, Monika Lewińska. Spotkanie generała ze studentami miało się odbyć 12 stycznia przyszłego roku. Wcześniej dwa inne terminy odwoływał sam Jaruzelski z powodów zdrowotnych.
Monika Lewińska przyznała, że medialny rozgłos, jaki pojawił się wokół organizowanego na AON wykładu byłego prezydenta, nie służy spokojnemu przeprowadzeniu takiego spotkania. Choodzi między innymi o najnowszy artykuł w "Naszym Dzienniku" poświęcony temu wykładowi. W gaziecie zarzucono władzom uczelni, że "wynosi Jaruzelskiego do rangi autorytetu".

Lewińska tłumaczyła, że wykład generała miał mieć "kameralny" charakter i być okazją do zadania pytań przez studentów. - Rozgłos medialny na pewno temu nie pomógł - dodała rzecznik AON.

Wykładu w ogóle nie będzie?

Władze Akademii planowały, że wykład generała Jaruzelskiego odbędzie się w sali przewidzianej na około 200 osób. Tuż przed świętami zainteresowanie wykładem było już tak duże, że sala okazała się za mała. Dlatego zrezygnowano z tego spotkania. Wykład prawdopodobnie nie odbędzie się w ogóle.

Wykład z generałem Wojciechem Jaruzelskim organizowało studenckie koło naukowe "Akademia Polowa". Gościa wybierano poprzez ankietę wśród studentów. Stowarzyszenie działa na Akademii Obrony Narodowej od dwóch lat i wcześniej organizowało między innymi spotkania z tragicznie zmarłym Aleksandrem Szczygłą czy z Januszem Korwin-Mikkem.

DOSTĘP PREMIUM