Wielkopolska: woda wylała w Wieleniu, ale sytuacja opanowana

W Wieleniu w Wielkopolsce wylała przebiegająca przez miasteczko tzw. Stara Noteć, jedna z odnóg głównej rzeki. Zalany został park miejski, podtopionych jest również kilka budynków.
Poziom wody w odnodze Noteci, która opływa miasto lekko się podniósł. To sprawiło, że w kilku miejscach woda wylała podtapiając 11 budynków, w tym 8 mieszkalnych i 2 zakłady pracy. Na podtopionych ulica woda bardzo szybko zamarzła powodując tzw. szklankę. Na szczęście służby panują nad sytuacją.

- Woda dostała się do piwnic, ale większego zagrożenia nie ma. Woda nie podnosi się dalej - relacjonuje w rozmowie z TOK FM Jacek Kwapis z miejscowej straży pożarnej, która zabezpiecza budynki. - Obłożyliśmy je workami z piaskiem, żeby nie wdarło się tam więcej wody. To coś w rodzaju takiego rękawu przeciwpowodziowego - dodaje strażak.

W stanie gotowości cały czas w Wieleniu są policja i straż pożarna. Według sztabu kryzysowego Noteć zaczyna opadać, dlatego nic poważniejszego, niż lokalne podtopienia nie powinno się wydarzyć.

DOSTĘP PREMIUM