"Wolne Konopie" wygrały z wojewodą mazowieckim

"Inicjatywa Wolne Konopie" wygrała przed Naczelnym Sądem Administracyjnym w Warszawie w sprawie dotyczącej legalności manifestacji zwolenników legalizacji marihuany.
Dziś przed Naczelnym Sądem Administracyjnym w Warszawie zapadł wyrok w sprawie wniesionej przez wojewodę mazowieckiego dotyczącej legalności manifestacji domagających się legalizacji marihuany. Wojewoda wniósł skargę do NSA po tym, jak w październiku inicjatywa "Wolne Konopie" po raz pierwszy wygrała sprawę w sądzie, z prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz, która zakazała w stolicy ponownych demonstracji. Dzisiejszy wyrok NSA podtrzymał rację inicjatywy "Wolne Konopie" i odrzucił argumenty wojewody mazowieckiego, który podobne manifestacje również uważał za nielegalne.

- Ten wyrok ostatecznie przekonuje nas, do potrzeby demonstrowania swoich przekonań - skomentował Jędrzej Sadowski z inicjatywy Wolne Konopie.

We wrześniu marsze zwolenników legalizacji marihuany miały przez 12 dni trzy razy dziennie paraliżować miasto.

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (2)
"Wolne Konopie" wygrały z wojewodą mazowieckim
Zaloguj się
  • rivell_vip

    0

    ludzie sa beznadziejni, mylisz kilka pojęć - zwolennicy legalizacji konopii to nie naromani, modrercy pedofile - zapomnialeś dodać do swojej listy pijaków (alkoholików), homoseksualistów, zoofili i fanów polskich seriali

  • aton11

    Oceniono 1 raz -1

    Rozumiem , że teraz marsz narkomanów wraz z pedofilami może odbywać się legalnie . Nie zapomnijcie o mordercach oni także chcieliby manifestować .Brawo ten sąd ! Zdaje się , że moje dzieci będą musiały od nowa uczyć się moralności .To już chyba wolę , aby w myśl nowego prawa zostały przestępcami .Nie dopuszczę ,żeby zostały narkomanami , złodziejami ,mordercami czy innymi dewiantami .Precz z narkomanią !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX