Pogoda: Jest cieplej, ale bardzo ślisko. "Ludzie się przewracają co chwilę"

Na przeważającym obszarze kraju będą dziś temperatury dodatnie. Niewielkie mrozy mogą występować jedynie na krańcach północno-wschodnich. Jest bardzo ślisko - cienka warstwa lodu pokrywa ulice i chodniki. Służby drogowe Warszawy ostrzegają przed gołoledzią.
Odwilż i przygruntowe przymrozki pokryły stołeczne jezdnie i chodniki cienką warstwą lodu. Jest bardzo ślisko i niebezpiecznie. Przechodnie mają kłopoty z pokonaniem nawet paru metrów. Sytuacja pogorszy się znacznie podczas porannego szczytu komunikacyjnego. W nocy na warszawskich ulicach pracowało 170 solarek. Zarząd Oczyszczania Miasta uprzedza jednak, że odpowiada jedynie za utrzymanie tras, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej.

Kierowcy muszą się więc liczyć z tym, że na bocznych ulicach będzie "szklanka".

Ludzie wychodzą na spacer z psem i "bach"

Pan Piotr, taksówkarz z Warszawy, napisał na Alert24 - Jest makabra. Samochód nie jedzie, a się ślizga. Najgorzej jest na drogach osiedlowych i chodnikach. Widziałem kilka osób, które rano wyszły z psami na spacer. Przewracali się co rusz. Strach wysiąść z samochodu - twierdzi Alertowicz.

Natasza z Warszawy napisała na Alert24: Na Woli w nocy padał deszcz i od razu zamarzał. Ok godz. 2. w nocy wyszłam z psem na spacer i tuż za furtka stłukłam poważnie kość ogonową na idealnie gładkiej tafli lodu. Jezdnie są w dużo lepszym stanie.

Będzie cieplej, ale deszczowo

Synoptyk Julita Cedzyńska-Zięba z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada, że miejscami na terenie całego kraju można spodziewać się niewielkich opadów deszczu. Na wschodzie mogą pojawić się opady marznące. W województwie pomorskim możliwy śnieg lub deszcz ze śniegiem. Zdecydowanego ocieplenia można spodziewać się w kolejne dni. W sobotę temperatura będzie wynosić od jednego stopnia Celsjusza na północnym wschodzie nawet do 8 stopni na południu kraju. W niedzielę temperatury nadal będą dodatnie. W południowej i centralnej Polsce będzie zachmurzenie umiarkowane. Na północy kraju można spodziewać się opadów deszczu i mżawki.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM