Finał WOŚP: Maleńczuk weźmie pieniądze za występ. Hołdys oburzony

W trakcie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie wszyscy artyści zagrają za darmo. Tak będzie w Krakowie, gdzie podczas finału na Rynku Głównym Maciej Maleńczuk, zespoły Psychodancing, BIff i PIN dostaną za występ zakontraktowane pieniądze, poinformowała Gazeta Krakowska.
Zbigniew Hołdys, który współorganizuje część "orkiestrowych" koncertów, nie kryje z tego faktu oburzenia. Jego zdaniem, takie zachowanie nie znajduje usprawiedliwienia.

Płacenie za występ artystom oznacza, że Krakowskie Biuro Festiwalowe będzie musiało wnieść wszystkie opłaty jak przy organizacji normalnego koncertu. Podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej ZAIKS zwolnił z opłat tylko organizatorów koncertów charytatywnych, przypomina Jerzy Owsiak.

Biuro Festiwalowe nie chce zdradzić kwoty, jaką zainkasują artyści. Wiadomo, że całość imprezy ma kosztować 200 tysięcy złotych, które zostały w budżecie Biura po odwołanych w ubiegłym roku krakowskich Wiankach.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Finał WOŚP: Maleńczuk weźmie pieniądze za występ. Hołdys oburzony
Zaloguj się
 • wj1964

  Oceniono 4 razy 4

  Trzeba było gościa olać i nie zatrudniać w tej Orkiestrze. Po co ? Taka znowu gwiazda światowa ? W tym czasie niechby sobie śpiewał gdzie indziej. Do mielonego.

 • kamcha84

  Oceniono 3 razy 3

  zawsze twierdzilam, że Maleńczuk to burak:]

 • tegepe

  Oceniono 3 razy 3

  Jak ktoś chce słuchać zawodzenia tego "artysty", to niech słucha. A że mu płacą? No cóż, żyjemy w kapitalizmie i były "więzień sumienia", "pacyfista" Maleńczuk doskonale pojął funkcjonowanie tego systemu.

 • gdsta

  Oceniono 3 razy 3

  my chyba na koncertach WOSP będziemy!

  a te płatne to dla innych - niech tam zbierają
  Jurek zawsze mówil, że kazdy grosz sie liczy i dobrze go wyda a kto wybierze akurat w tym dniu opłacone koncerty - zobaczymy!

 • 111palant

  Oceniono 1 raz 1

  Skoro WOSP wyrzuciła pieniądze na sztuczne ognie przed Pałacem Kultury, to czemu Maleńczuk nie moze dostać gaży. Hołdys niech rezygnuje za siebie. Chyba , ze czuje sie jak
  I sekretarz i prawem jest jego słowo. Rezygnacja z gaży jest prawem , a nie obowiązkiem artysty Tak samo jak to dawanie pieniedzy do skarbonki WOSP.

  Chyba trzeba bedzie zrobic wielka orkiestre budowy dróg i wielka orkiestre budowy kolei.
  A posłowie zajma sie spookojnie prywatnymi interesami i podróżami.
  To jakas durnota z tym wyręczaniem panstwa.

 • borzena34

  Oceniono 1 raz 1

  byc może ów "artysta" sam będzie kiedyś potrzebował pomocy.......zagramy mu za darmo

 • jasu-1974

  Oceniono 1 raz 1

  czemu wszyscy psioczą na Maleńczuka a PIN Psychodancing, BIff to święte krowy?!?!

 • aton11

  Oceniono 1 raz 1

  I znowu biuro festiwalowe w Królewskim mieście Krakowie przed tygodniem promowali ``wysoką kulturę kliubową`` podczas sylwestrowej zabawy na Krakowskim Rynku ,teraz organizują występy ``wysokiej klasy muzyków``podwieszając się pod Szlachetną Ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy . Czas najwyższy zlikwidować to biuro -chyba ,że pan prezydent Majchrowski ma`` osobiste`` powody dla utrzymywania tej instytucji (może jacyś krewni , może kochanka)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX