Miesiąc po wprowadzeniu nowego rozkładu PKP. Znowu zmiany

Od dzisiaj podróż pociągiem z Warszawy do Gdańska zajmuje nawet 20 minut dłużej. Kolejarze z powodu remontu odcinka między Legionowem a Montowem wprowadzili też kilka zmian w nowym rozkładzie jazdy. Łatwo się spóźnić, część pociągów odjeżdża wcześniej
Zmiany w rozkładzie jazdy mają obowiązywać do 28 lutego. Tyle ma zająć remont na 158-kilometrowym odcinku pomiędzy Legionowem a Montowem.

Podróżni muszą uzbroić się w cierpliwość. Od 10 stycznia kolejarze wprowadzili także poprawki do nowych rozkładów na trasach: Przemyśl - Kraków - Wrocław, Warszawa - Kraków - Warszawa.

- Możemy mówić o przesunięciach rozkładowych. Ale czas podróży, poza trasą Warszawa Gdańsk, nie zmienił się - zapewnia Beata Czemerajda z biura prasowego PKP Intercity.

Warto upewnić się o której odjeżdża pociąg. Łatwo się bowiem spóźnić np. "Heweliusz" z Warszawy Zachodniej do Krakowa Głównego odjeżdżał dotychczas o godz. 14.02, a teraz o godz. 13.42. Z kolei wraca ze stolicy Małopolski o godz. 12.05, a nie o godz. 11.50.

Prace modernizacyjne między Legionowem, a Montowem polegają m.in. na wymianie torowisk i sieci trakcyjnych, budowie wiaduktów i mostów. Powstawać mają też nowe perony, wiaty, przejścia podziemne. Jak zapewniają kolejarze po zakończeniu wszystkich inwestycji pociągi na trasie Warszawa - Trójmiasto będą mogły się rozpędzać do 200 km/h. Remonty z montażem nowego systemu sterowania ruchem mają się zakończyć dopiero w 2015 roku.

DOSTĘP PREMIUM