Weronika Marczuk oczyszczona z zarzutów

Prokuratura oczyściła Weronikę Marczuk z zarzutu płatnej protekcji - podaje radio RMF FM, powołując się na źródła w prokuraturze. Reporterzy RMF ustalili nieoficjalnie, że jeszcze w tym tygodniu zostanie umorzona sprawa rzekomej łapówki, którą Marczuk miała wziąć od agenta CBA Tomasza Małeckiego.
Według informacji RMF FM śledczy nie dopatrzyli się znamion przestępstwa w działaniach Weroniki Marczuk.

Warszawska prokuratura nie chciała się wypowiadać na temat doniesień RMF FM. Mecenas Mikołaj Pietrzak, adwokat Marczuk, w rozmowie z TOK FM nie potwierdził nieoficjalnych informacji o oczyszczeniu swojej klientki z zarzutów.

Marczuk od początku twierdziła, że jest niewinna

Celebrytka została zatrzymana we wrześniu 2009 roku w jednej z warszawskich restauracji. Od początku tłumaczyła, że biorąc pieniądze od podstawionego agenta CBA Tomasza Małeckiego miała świadomość, że to oficjalna zapłata za jej pracę, a nie łapówka. Prokuratorzy dali wiarę jej wyjaśnieniom.

Umorzenie wątku Marczuk nie oznacza jednak końca śledztwa. Cały czas będzie prowadzony wątek byłego prezesa Wydawnictwa Bogusława S., według RMF FM skończy się on aktem oskarżenia.

Sama Marczuk nie jest zaskoczona decyzją prokuratury. CBA nie chce na razie komentować sprawy.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (3)
Weronika Marczuk oczyszczona z zarzutów
Zaloguj się
 • wroclawiak81

  Oceniono 1 raz 1

  no to teraz pora na Sawicką, też zrobią z niej święto i wszystkim nam będzie się żyło lepiej jak to Donek obiecał ... :-/

 • janusz55online

  Oceniono 1 raz 1

  Wyłonił się precedens. Łapówka jest zapłatą za pracę. A łapówki to są wyciągane za leżenie? Zgroza! Wszyscy tak się będą tłumaczyli! Płać polaczku , a jak nie to zdychaj !!! Była zatrudniona przez agenta CBA ?

 • wazps

  0

  Nie robaczki,to wlasniecala prawda o CBA kiedy "dowodzil" nimi Kaminski,nawet pozadnych dowodow nie potrafili zebrac,zwykle partactwo i tacy ludzi dostali emeryture buahahaha,ciekawe jak tam "mafia paliwowa",jak narazie skazali tych co dobrowolnie sie poddali karze,cala reszta oparta na zeznaniach malo wiarygodnych swiadkow jakos dziwnie sie chwieje,gratulacje panie Kaczynski,zostali z panem sami naiwniacy,wierzacy w cyrk pt. "walka z korupcja",ci normalni juz dawno zauwazyli,ze dziwnym trafem ta "korupcja" przytrafiala sie tylko wrogom politycznym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX