WOŚP: rekordowy finał w Poznaniu i Wielkopolsce. Zebrano więcej niż przed rokiem

To był rekordowy finał - mówią wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prawie wszystkie sztaby Orkiestry Jurka Owsiaka podliczyły już zebrane do puszek datki. W samym Poznaniu doliczono się prawie 620 tyś. zł. W Wielkopolsce Orkiestra zebrała ponad 3 miliony 135 tysięcy. W obu przypadkach to więcej, niż podczas ubiegłorocznego finału.
Najcenniejsze przedmioty zlicytowano przed poznańskim Zamkiem. Najwyższą stawkę ze wszystkich przedmiotów osiągnęło złote serduszko podarowane na licytację przez warszawski sztab. Poszło za 15,5 tysiąca złotych.

- Przebojem okazały się również dwa duże srebrne serca przekazane Orkiestrze przez poznańską policję - mówi TOK FM Joanna Przygońska. Zapłacono za nie 10 tysięcy złotych. - Jak zawsze podczas wielkiego Finału dużą popularnością cieszyły się prezenty przekazane przez sportowców - dodaje Przygońska. - Piłka z podpisami zawodników Lecha poszła za 4,5 tysiąca, a koszulka piłkarza Juventusu Turyn Alessandro del Piero - za 2100 złotych.

Dobrą cenę, bo aż 4,5 tys. zł uzyskała makieta poznańskiego stadionu. - Te rzeczy najczęściej kupowali ojcowie dla swoich synów - śmieje się Przygońska.

Same licytacje pod poznańskim Zamkiem przyniosły prawie 53 tys zł., a to jeszcze nie koniec, bo pieniądze ciągle spływają na konto Orkiestry. - Rzeczy których nie zdążyliśmy wylicytować na scenie, bo po prostu zabrakło czasu, są na Allegro i ludzie je kupują. Zainteresowanie jest ogromne, a to oznacza, że pieniędzy dla dzieci będzie jeszcze więcej - podkreśla w rozmowie z TOK FM Marcin Żurek z poznańskiego sztabu Orkiestry.

Ludzie, którzy pracowali wczoraj przy 19 Finale nie mają wątpliwości, że za sukcesem stoi charyzma samego Jurka Owsiaka. - On wprawdzie odżegnuje się od tego, ale i tak przez wielu ludzi w Polsce jest wymieniany jako jeden z tych najważniejszych autorytetów - uważa Przygońska. - To fenomenalne, że udaje mu się wzbudzić u nas taką niesamowitą energię i entuzjazm - podkreśla.

W Poznaniu na rzecz dzieci z chorobami nerek kwestowało w niedzielę ok. 1,5 tysiąca wolontariuszy.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM