Prezes Lato: Będą kary dla klubów po ustawce chuliganów

Wyjaśnień sytuacji w środowisku łódzkich pseudokibiców żąda od tamtejszych klubów prezes PZPN Grzegorz Lato. To reakcja na ustawkę blisko 300 chuliganów. W bójce zginął 24-letni łodzianin. Związek nałoży kary na ŁKS i Widzew.
- Kazałem wezwać obydwa kluby na wydział dyscypliny PZPN w sprawie wyjaśnienia sytuacji, ponieważ nie są to bezimienni kibice, tylko kibice ŁKS-u i Widzewa - tłumaczy Grzegorz Lato. - Z tego co wiem w tej bójce zginał brat prezesa kibiców Widzewa - dodaje Lato.

Prezes PZPN obiecuje, że wydział dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej nałoży sankcje na oba łódzkie kluby. - Musieliśmy zareagować - podkreśla Grzegorz Lato. - Do tej pory mieliśmy informacje, że współpraca tych klubów z kibicami układa się dobrze. Okazuje się, że tak do końca nie jest - argumentuje.

Tymczasem sąd aresztował czwartego z uczestników sobotniej bójki chuliganów pod Poddębicami w łódzkim. Dotąd - według policji - zatrzymano 24 pseudokibiców. 21 usłyszało już zarzuty udziału w bójce ze skutkiem śmiertelnym. Wszystkim podejrzanym grożą kary do 10 lat więzienia. Jakie kary grożą łódzkim klubom ze strony PZPN jeszcze nie wiadomo. - Poczekajmy, najpierw posłuchajmy wyjaśnienia - uprzedza Grzegorz Lato. - Wyroki zapadają po przesłuchaniu obydwu stron - dodaje prezes PZPN.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Prezes Lato: Będą kary dla klubów po ustawce chuliganów
Zaloguj się
 • focus144

  0

  i bardzo dobrze...niech sie wszyscy pozabijają.. tacy kibole to wstyd!!
  pewnie z patologicznych rodzin... bezrobotni, rodzice pija alkochol... co ja sie dziwię

 • kopi21

  0

  Pewno profesorek z Krakowa już czyni starania o uratowanie ligi kosztem ŁKS.

 • kopi21

  0

  Pewno profesorek z Krakowa już czyni starania o uratowanie ligi kosztem ŁKS.

 • kaplan_szturmowy

  0

  Dlaczego wszyscy piszą 24 letni Łodzianin, a nie bandyta, ment, cienias, burak i kabel? Wokoło niego to kto stał? Anioły go zabiły? Kable go zabiły. Klawiszom podobni. Półrozumki.

 • adalbert.13

  0

  a na was to nie ma kary, aniołki
  przy tych waszych ustawkach...

 • najaremo

  0

  Lato to baran i idiota, więc poza zbednym pipoleniem do niczego nie dojdzie, co najwyżej odbiora licencje ŁKS owi na gre w ekstraklasie, I lidze, II lidze whatever

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX