Ludzie Palikota gasili znicze palone prezydentowi

Kilkunastu członków Ruchu Poparcia Palikota sprzątnęło znicze i kwiaty złożone przed kamienicą w Sopocie, w której mieszkał Lech Kaczyński. Akcję przeprowadzili dzień po comiesięcznym upamiętnianiu w tym miejscu katastrofy smoleńskiej.


- Czy jest ktoś z PIS-u? Obiecali posprzątać - krzyczał Kamil Skoneczny z Ruchu Poparcia ubrany w biały kombinezon. - To skandal, że palące się znicze pozostawiono w miejscu publicznym bez opieki. Tędy chodzą ludzie, obok jest przedszkole - mówił

- Chcemy podkreślić, że nie protestujemy przeciwko tragicznie zmarłej prezydenckiej parze - dodał jeden z działaczy. - Protestujemy przeciwko tym ludziom, którzy utrudniają życie mieszkańcom tej kamienicy. Znicze czasami stoją aż do drzwi.

- Czy mamy stawiać znicze również w warzywniaku, w którym bywały ofiary katastrofy? - pytała Anna Stępień. - Oddawanie czci jak najbardziej, ale w wyznaczonych miejscach - przekonywała.

Kiedyś modliliśmy się do drzewa i słońca, dziś modlimy się do pustego mieszkania - pokazywał ręką kamienicę zwolennik Palikota. - Lecha Kaczyńskiego tam nie ma. Do czego oni się modlą? - pytał - Ci ludzie stają się naszymi polskimi talibami, fanatykami pseudoreligijnymi i pseudopatriotycznymi .

Członkowie Ruchu Poparcia usunęli też zdjęcie prezydenckiej pary. - To skandal. Portret tragicznie zmarłej pary nie powinien moknąć i pozostawać bez opieki - przekonywał Skoneczny. Faktu, że był zalaminowany i odporny na wilgoć skomentować już nie chciał. Dodał tylko, że zdjęcie trafi do jednego z kościołów.

Akcja zwolenników Palikota pozostała bez odzewu, ludzie, którzy zapalili znicze nie pojawili się podczas akcji ich usuwania.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Ludzie Palikota gasili znicze palone prezydentowi
Zaloguj się
 • erwinkokoszka001

  Oceniono 6 razy 6

  Czyli gdyby przyszły służby miejskie i posprzątały za nasze pieniądze ten bałagan to cacy, a jak ktoś zrobił to społecznie to be?

 • mamabpl

  Oceniono 7 razy 5

  Droga redakcjo, schodzicie do poziomu SE, jest mi bardzo przykro.

  >Ludzie Palikota gasili znicze palone prezydentowi<

 • kwapek-3

  Oceniono 6 razy 4

  Jeżeli Redakcja chce deprecjonować Ruch Palikota, to nie takimi metodami. Jeszcze kilka takich błazeństw (Redakcji), a przestanę Was czytać.

 • raddy

  Oceniono 3 razy 3

  i git. porzadek musi byc!

 • michu1958

  Oceniono 1 raz 1

  i tu Wałęsa miał rację - najgorsze co mogło spotkać Polskę to kaczyńscy - miejmy nadzieję, że i ta choroba minie - będzie nas mniej ale za to normalnych.

 • asd.53

  Oceniono 1 raz 1

  a gdzie sa sluzby miejskie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dlaczego pozwalaja zasmiecac ulice , nekac mieszkancow kamienicy
  to teraz grupa oblakancow rzadzi w tym miescie i robi co chce , ich prawo nie obowiazuje ,
  kiedy ten kaczynski terror sie skonczy , moze media o tym napisza.
  popieram tych mlodych ludzi , postapili slusznie , ale niech sluzby nie wyreczaja sie nimi , lecz wykonuja swoje obowiazki

 • fudalejw.1

  0

  asd.53 - jesteś śmieciem.

 • dzwwww

  0

  eee... moje ulubione radio a tu taki gniot jak z telegazety :( i to lekko już przestarzały, bo temat dawno kurzem oblazł. Maja takie samo prawo demonstrować swoje przekonania na temat tego bajzlu jak ta band zniczopalaczy masowych, w czym problem ?

 • tepicpo

  Oceniono 6 razy -6

  ale się redakcja zmartwi... żal ci ze pokazuja przygłupów i chamów w prawdziwym świetle??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX