Raport MAK. Beata Gosiewska: Winę za taki raport ponosi premier

Zdaniem Beaty Gosiewskiej, wdowy po zmarłym w katastrofie pod Smoleńskiem Przemysławie Gosiewskim, za raport dotyczący katastrofy, który przedstawił MAK, odpowiada polski rząd. Według niej, powinien bardziej zaangażować się w śledztwo.
Rosyjski Międzypaństwowy Komitet Lotniczy orzekł między innymi, że załoga prezydenckiego Tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem, była niewłaściwie przygotowana do lotu, piloci mieli znaczące braki w wyszkoleniu, a na dowódcę samolotu Tu-154M była wywierana presja psychiczna przez przełożonego. Beata Gosiewska uważa, że za tak sporządzony raport winę ponosi polski premier.

Jej zdaniem, przyczyny katastrofy można by wyjaśnić, gdyby polska strona aktywnie uczestniczyła w śledztwie i czuwała nad tym, aby - jak mówi - nie niszczono dowodów i poszukiwano prawdziwych powodów. Według Beaty Gosiewskiej raport MAK to efekt naiwności polskiego rządu. Przypomina słowa premiera Donalda Tuska, który mówił, że "nie ma powodów, aby nie wierzyć stronie rosyjskiej".

Beata Gosiewska podkreśla, że Rosjanie "wyprodukowali" raport, który pokazuje światu, że to nie oni są odpowiedzialni za katastrofę z 10 kwietnia. Wdowa po Przemysławie Gosiewskim podkreśla, że szokują ją tezy zawarte w raporcie - między innymi stwierdzenia, że to był międzynarodowy lot i wszelką odpowiedzialność ponoszą piloci. Podkreśla, że strona rosyjska - jak nie odpowiada nawet za - jak mówią niektórzy eksperci - być może błędne informacje podane świadomie lub nieświadomie przez wieżę kontrolną.

"Premier mówił, że bierze odpowiedzialność za raport"

Beata Gosiewska jest zbulwersowana opinią MAK, że jedną z przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem było zignorowanie przez załogę Tu-154M złych warunków pogodowych, o których byli ostrzegani, a niedostatki w infrastrukturze lotniska w Smoleńsku i nie najlepszy stan techniczny urządzeń rejestrujących na lotnisku nie były przyczyną katastrofy. Jej zdaniem strona rosyjska nawet się nie postarała, aby przygotować lotnisko, by polski prezydent wylądował bezpiecznie. - A teraz mówią, że cała odpowiedzialność spada na polskich pilotów - dodaje wdowa.

Beata Gosiewska oczekuje, że polska prokuratura powinna prowadzić własne śledztwo. Niepokoi ją, że nie powołuje ona międzynarodowych ekspertów, którzy w sposób obiektywny będą badać tę katastrofę. Beata Gosiewska przypomina, że premier Donald Tusk na spotkaniu z rodzinami ofiar katastrofy bierze odpowiedzialność za ten raport i pyta zarazem, jak ta odpowiedzialność ma wyglądać.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Raport MAK. Beata Gosiewska: Winę za taki raport ponosi premier
Zaloguj się
 • dupazimna2010

  Oceniono 4 razy 4

  tej babie znów o d p i e r d o l i ł o !

 • nanook

  Oceniono 4 razy 4

  Katastrofa i jej skutki to jedynie REZULTAT ATMOSFERY jaką tworzą ludzie typu kaczyńskich, gosiewskich, macierewiczów, błaszczaków...

 • zygmund

  Oceniono 4 razy 4

  A czy to nie ś Gosiu zrobił interpelację, gdzie pilota z jajmi, który wytrzymał presję i być może przedłużył życie prezydenta o prawie 2 lata, wyzywał od tchórzy i żądał wyjaśnień od min Klicha?

 • chri-s48

  Oceniono 4 razy 4

  Kto decyduje się na wywiady z osobami niesprawnymi umysłowo, a Gosiewska do takich osób należy jest odpowiedzialny za szerzenie defetyzmu. Czy Gosiewska powiedziała ,że się z czymś zgadza - zawsze jest kontra. Takich ludzi należy olewać a nie stwarzać im możliwości wypowiedzi na forum publicznym.

 • budionnyj

  Oceniono 3 razy 3

  jasne ze Kaczyński za to ponosi odpowiedzialność.
  Nawet oba cwaj

 • mamabpl

  Oceniono 3 razy 3

  >Za taki raport winę ponosi premier<

  A kto ponosi winę za bezczelność i głupotę pani Gosiewskiej?

 • ibrylowska

  Oceniono 3 razy 3

  Pani Gosiewskiej coś się zupełnie poplątało. Ale nie spodziewałam się niczego innego. Oczywiście dla ludzi związanych z PIS za wyszystko co się złego stało nie tylko w Polsce , ale także za granicą jest winien premier Tusk. Przy całym szacunku dla p. Gosiewkiej ,jakie to jest małostkowe. i żałosne

 • genewski

  Oceniono 3 razy 3

  Czytając wypowiedzi pań Gosiewskich, Wassermanówek i niektórych pracowników kancelarii ex-prezydenta dochodzę do wniosku, że choroby psychiczne są chyba jednak zakaźne...

 • asraz

  Oceniono 3 razy 3

  Gosiewską zamknąć w domu bez klamek, niech tam opowiada swoje brednie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX