Okęcie to nie Siewiernyj... Lotnisko przeprasza za kiepski żart

"Była mgła, ale sobie poszła. Lotnisko Chopina ma na szczęście instrumenty nawigacyjne umożliwiające lądowanie w warunkach złej widzialności...w przeciwieństwie do lotniska Siewiernyj w Smoleńsku..." - taki, w założeniu żartobliwy wpis, pojawił się wczoraj na oficjalnym profilu Lotniska Chopina na Blipie - jednym z internetowych mikroblogów.
Po kilku minutach feralny wpis został usunięty. Jednak zdążyli zauważyć go internauci. Na specjalistycznych forach natychmiast rozpętała się dyskusja.

- Nie chcę tego komentować. Nie ma tego wpisu, nie ma tematu - ucina sprawę rzecznik lotniska Przemysław Przybylski. Jest on jedną z dwóch osób, które mogły zamieścić ten wpis w komunikatorze - Ludziom zdarza się popełnić błąd. Można uznać że to był błąd, ale chwilę później został naprawiony. Cała sytuacja trwała może dwie minuty, więc proponuję abyśmy zamknęli tę sprawę - mówił radiu TOK FM.

Sprawa jednak jest, bo już po kilkunastu minutach od naszego telefonu, pojawił się wpis z przeprosinami:

"Szanowni Państwo. Przepraszamy wszystkich użytkowników Blipa, którzy poczuli się urażeni naszym wpisem na temat lotniska w Smoleńsku. Wpis był niestosowny i dlatego kilka minut po opublikowaniu został usunięty. Rozpowszechnianie wpisu przez innych użytkowników Blip jest niezależne od intencji Lotniska Chopina. My jeszcze raz przepraszamy i chcemy zamknąć tą sprawę".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (39)
Okęcie to nie Siewiernyj... Lotnisko przeprasza za kiepski żart
Zaloguj się
 • freon

  Oceniono 13 razy 9

  Ach, faktycznie, cóż za nietakt. ACH! Jak można wymawiać nazwę Smoleńsk padania na twarz lub przynajmniej łez w oczach i słów o wielkiej narodowej tragedii. Skandal, ruja i poróbstwo. Wykląć ich i pozbawić obywatelstwa, tym bardziej, że to przecież i tak nie mogą być Polacy. Ruscy jacyś pewnie, albo co gorsza masoni na lotnisku Okęcie pracują. :) Całe szczęście, że dzielni dziennikarze śledczy nie śpią, wyłapują i dzielnie piętnują takich szubrawców....

  Paranoja.

 • arturpio

  Oceniono 8 razy 8

  a co w tym stwierdzeniu "niestosownego"? dlaczego trzeba "przepraszać"?

  jest to stwierdzenie stanu materialnego wyposażenia obu lotnisk - co w tym jest "niestosowne"???

 • krusty_the_clown

  Oceniono 6 razy 6

  bez przeprosin dla prezesa jaroslawa sie nie obejdzie...

  www.dopijamyilecimy.com

 • kronopio77

  Oceniono 7 razy 5

  Niedługo w tym kraju żarty będą zakazane, bo wszystko będzie się kojarzyć wszystkim z jakąś tragedią. Tragedia!

 • marpiosko

  Oceniono 9 razy 5

  Żart polegał na stwierdzeniu,że Okęcie jest lepsze niż Siewiernyj.
  No ja bardzo przepraszam,ale to akurat stuprocentowa prawda,więc może ci"urażeni"przestaną bredzić?!
  A tak na marginesie:
  Im więcej patosu i bogoojczyźnianych pokwakiwań nad:męczeństwem bliżniaka nr.2"to tym więcej dowcipasów słyszę wokół i są coraz bardziej cyniczne i brutalne.A skąd się biorą? Ano stąd,że ludzie te nadęte teksty muszą odreagować i im bardziej nadmuchany balon ważniactwa-tym wredniejsze żarty.
  Katoprawico-nie przeginaj,bo im mocniej uderzasz w stół,tym bardziej nożyce będą dźwięczeć!
  Proste?

 • jufalka

  Oceniono 7 razy 5

  to był trafny wpis, i zwykła prawda - nie ma ils, nie ląduje się w trudnych warunkach, choć może nie wpis na oficjaną stronę lotniska

 • maggorlo

  Oceniono 5 razy 5

  "Lotnisko Chopina ma na szczęście instrumenty nawigacyjne umożliwiające lądowanie w warunkach złej widzialności...w przeciwieństwie do lotniska Siewiernyj w Smoleńsku..." Brzmi jak stwierdzenie faktu. Ani żart, ani obraza. Niebawem samo wypowiedzenie słowa "Smoleńsk" będzie piętnowane...

 • piastpiastun

  Oceniono 6 razy 4

  Jak przepraszają to znaczy, że Okęcie jest jak Siewiernyj? :) Nic nie rozumiem... :)

 • sekmet

  Oceniono 4 razy 4

  ale to że mają "instrumenty nawigacyjne umożliwiające lądowanie w warunkach złej widzialności" to nie był, mam nadzieję żart :))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX