Beatyfikacja JPII: 3/4 Polaków "zainteresowanych" wydarzeniem

78 procent Polaków jest zainteresowanych bezpośrednim lub pośrednim uczestnictwem w uroczystościach beatyfikacyjnych Jana Pawła II - wynika z sondażu Homo Homini.
16 procent deklaruje, że nie jest tym zainteresowana, a 6 procent nie ma w tej sprawie zdania. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego dla Polskiego Radia przez Instytut Badania Opinii Homo Homini. Według prezesa Instytutu Marcina Dumy z sondażu wynika, że znaczna część Polaków 1 maja będzie oglądała uroczystości w telewizji - tak deklaruje 43,5 proc. badanych.

Spora część - 31 procent - zamierza uczestniczyć w uroczystościach kościelnych organizowanych w Polsce, a 3,5 procent planuje wybrać się w tym czasie do Watykanu.

16 procent badanych nie interesują uroczystości beatyfikacyjne, a 6 procent nie umiało powiedzieć, czy będzie w nich uczestniczyć, czy też je śledzić. 31 proc. Polaków potraktuje beatyfikację Jana Pawła II jako przeżycie religijne. Wśród tych, którzy deklarują, że będą uroczystości śledzić w telewizji przeważa pogląd, iż będzie to chwila historyczna. Sondaż przeprowadzono telefonicznie na grupie 1100 osób, reprezentatywnej dla ogółu Polaków. Błąd opracowania wynosi 3 procent, a poziom ufności 0,95.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (2)
Beatyfikacja JPII: 3/4 Polaków "zainteresowanych" wydarzeniem
Zaloguj się
 • mmekelevra

  Oceniono 1 raz 1

  I dlaczego jest tak "wałkowane" przez tok.fm? Nie przystoi! To jest zabobon i ciemnogród! Jaki cud?

 • neumarkt

  Oceniono 1 raz 1

  Chyba nie doczekam czasów gdy do bajek "z tysiąca i jednej nocy", wywodzących się z Bliskiego Wschodu, dołączone będą bajeczki, mity judeo-chrześcijańskie. Ustalanie, zatwierdzanie, że ktoś jest "święty" lub "błogosławiony", kojarzy mi się z tytułami "bohater pracy socjalistycznej" lub "bohater Związku Radzieckiego" itp...
  Nie dość, że takie "mianowanie" w 21 wieku trąci myszką, ale dla racjonalistów jest zjawiskiem arcyśmiesznym!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX