Klich: Eksponowanie wątku alkoholu to tania sensacja. Zasmucające

- Bardzo źle się stało, że podczas tej konferencji tyle razy właśnie wątek generała Błasika był podkreślany, ponieważ to tania sensacja, z której niektóre media zagraniczne zrobiły tak naprawdę główną przyczynę tej katastrofy - powiedział dziś w RMF FM Bogdan Klich, minister obrony, komentując opublikowany w środę raport MAK o katastrofie smoleńskiej.
Podczas środowej prezentacji raportu MAK, jej szefowa Tatiana Anodina, ujawniła jedno z ustaleń komisji. W krwi generała Błasika był alkohol w stężeniu 0,6 promila.- To jest najbardziej zasmucające i bardzo źle się stało, że podczas tej konferencji tyle razy właśnie wątek generała Błasika był podkreślany. To tania sensacja, z której niektóre media zagraniczne zrobiły tak naprawdę główną przyczynę tej katastrofy. A powiedzmy sobie szczerze, że jeżeli chodzi o główną przyczynę tej katastrofy, to my jej jeszcze do końca nie znamy - mówił dziś w radiu RMF Bogdan Klich.

Dodał jednak, że nie zamierza protestować w tej sprawie. Jego zdaniem powinna się tym zająć rodzina generała z powództwa cywilnego. - Ja wyrażam swój sprzeciw wobec takiego postawienia sprawy, kiedy podczas konferencji prasowej w ten sposób podnosi się znaczenie tego jednego faktu, który urasta do rangi głównej przyczyny katastrofy, a przecież tak nie było - dodał minister.

Ewa Błasik, żona generała, broni dobrego imienia męża i twierdzi, że nie jest możliwe, aby spożywał alkohol.

Klich stwierdził, że jest zaskoczony tym, że podczas prezentacji wniosków na temat przyczyn katastrofy Rosjanie uwypuklili to, co było po ich myśli - W tej prezentacji i w tym raporcie nie znalazły się żadne okoliczności, które zdaniem naszych ekspertów z komisji ministra Millera również miały wpływ na tę katastrofę - powiedział minister Klich.

W środę Międzypaństwowy Komitet Lotniczy opublikował raport w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Tu znajdziesz dokumenty.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (7)
Klich: Eksponowanie wątku alkoholu to tania sensacja. Zasmucające
Zaloguj się
 • wodnik55

  Oceniono 2 razy 2

  tania sensacja?! Generał, dowódca wojsk lotniczych kraju będącego członkiem NATO, w mundurze oficera Wojska Polskiego pijany i to jest tania sensacja?
  Sorry ale ci chłopcy chyba już nie kojarzą rzeczywistości i elementarnych zasad.
  Jeśli szef MON mówi że to jest tania sensacja to faktycznie nie powinno dziwić że taki jest stan armii.
  Przykro mi ale potwierdzasz tylko to co wszyscy wiedzą od dawna że ta nominacja to pomyłka, jak zresztą poprzednie osoby na tym stanowisku

 • candid13

  Oceniono 1 raz 1

  Przypomnijmy sobie, ze za stan lotnictwa byl odpowiedzialny do dnia 10 kwietnia 2010

  Dowodca Sil Powietrznych general Blasik, TO ON ODPOWIADAL ZA STAN Lotnictwa.

  Nikt nie zwraca na to uwagi Klich i Klich, do znudzenia.

 • andre951

  Oceniono 1 raz 1

  a1d1 : ty matole, nie masz pojęcia co to honor, prawość, godność. To my sami o to nie dbamy a oni tylko pokazują nam to, o czym, ty kretynie, nie masz pojęcia. pod sąd nadawali by się : pijany generał, nie nawykły do odmowy pilot, prezydent z manią wielkości, jego brat rządny władzy i jeszcze parę tysięcy naszych narodowych idiotyzmów. Nie próbuj mi wmówic za radiem ma ryja, że jesteśmy narodem szczególnym i wybranym.

 • wojtekd38

  0

  Wojsko pije !!!!!!!!!! General tez czlowiek i pije. Co w tym dziwnego? To On wital Prezydenta przy schodkach byl kapitanem samolotu. Prezydent tez byl po libacji do 2 ,30 i czul sienienajlepiej. Sami swoi!!!!!!!!!

 • kaplan_szturmowy

  0

  @andre951 WPRAWDZIE Z NIESMAKIEM, ALE SIĘ Z TOBĄ ZGADZAM. O! Capslok mi się włączył.... Ale abstrahując od capsloka... PiS jest w stanie wspierać Ruskich, aby dojść do władzy oskarżając innych o wspieranie Ruskich.... No tacy są... Amen.

 • kaplan_szturmowy

  0

  0,6 promila? Dla wojskowego to tak jakby powąchał korek. Nazywanie go pijanym, to przesada.

 • a1d1

  Oceniono 2 razy -2

  tusk POnosi całą odPOwiedzialność za to, że ruscy \WYCIERAJĄ SWOJE ZAKŁAMANE GĘBY SPRAWĄ KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ i DEPCZĄ HONOR POLAKÓW
  tusk POd SĄD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX