Kościoły p.w. JP II? Już kilka w budowie

- Trzy w archidiecezji poznańskiej, po jednym w Krakowie, Lublinie, Jedlinie-Zdrój i Radzyminie pod Warszawą - tyle będzie kościołów pod wezwaniem błogosławionego Jana Pawła II - informuje ?Rzeczpospolita?.
Najbardziej znana świątynia, która otrzyma imię papieża - w krakowskim Centrum Jana Pawła II - będzie oddana do użytku do maja, kiedy w Rzymie będzie ogłoszona beatyfikacja Jana Pawła II.

Z zakończeniem budowy do tego czasu nie zdążą w Lublinie. - Marzymy o tym, by 1 maja na szczycie kościoła stanął krzyż - mówi "Rzeczpospolitej" ksiądz Jan Kiełbasa, który nadzoruje budowę świątyni.

W wielu kościołach w kraju wnętrza zdobią już wizerunki Jana Pawła II. W parafii Bobrek pod Oświęcimiem przy okazji malowania kościoła na suficie umieszczono postać papieża wśród wielkich polskich świętych. Jan Paweł II jest wprawdzie bez aureoli, ale widać, że zostawiono miejsce, by ją domalować. Natomiast w kościele św. Zygmunta w Warszawie już od kilku lat jest witraż przedstawiający papieża z aureolą wokół głowy.

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM