Gejów obraziliśmy, Żydów nie - autorzy homofobicznego biuletynu odpowiadają

"Słowo pedał nie powinno być tu użyte i za to przepraszamy" - czytamy w dzisiejszym biuletynie NSZZ Solidarność Pracowników UM Poznania. Jak pisze Marek Sieniawski, autor sformułowania "gej to bogaty pedał", w biuletynie obrażono homoseksualistów, ale... Żydów już nie.
"Nie możemy odnieść się do wszystkiego (np. olbrzymi tytuł Krucjata - to dopiero jest krucjata, czy kretyńskie wypowiedzi jakiegoś radnego, czy nieaktualne już, wydawało się, hasło telewizja kłamie), nie będziemy również pastwić się nad słowem tolerancja, odniesiemy się do jednej informacji, podawanej za to na okrągło w pewnej telewizji na tzw. pasku - że obrażamy środowiska homoseksualne i Żydów" - zaczyna się dzisiejsza notka w biuletynie informacyjnym NSZZ Solidarność Pracowników UM Poznania i Straży Miejskiej.

Autor tego, jak i poprzedniego wpisu w biuletynie, Marek Sieniawski, odnosi się m.in. do wypowiedzi Tomasza Lewandowskiego, szefa klubu radnych SLD w Poznaniu, który to nazwał Sieniawskiego "totalnym kretynem". Powód? Wczoraj w biuletynie "S" w poznańskim urzędzie miasta wiceprzewodniczący "Solidarności" pisał: "W świecie głupieją. Dwóch gejów (skrót definicji - gej = bogaty pedał) funduje sobie noworodka płci męskiej, wszyscy poprawnie i politycznie pieją z zachwytu. Zgroza".

"Środowiska homoseksualne - tak, tu zgoda. Słowo pedał nie powinno być tu użyte i za to przepraszamy, zarówno te środowiska, jak i wszystkich czytelników, którzy mogli poczuć się urażeni. Żydzi - nie, tu zgody brak, oskarżenie jest wymyślone. Chodziło nam tylko o to, że wg nas, w czasie II wojny światowej Żydów wymordowali Niemcy, nie Polacy, i nie chcemy, by poszło to w kierunku "polskich obozów koncentracyjnych", nic więcej. "Oskarżanie nas tu o obrazę Żydów wymaga wyjątkowo dużo złej woli" - pisze dzisiaj Sieniawski.

Pod koniec notki Sieniawski przyznaje, że tekst jest wyłącznie autorstwa "naszego" (czyli NSZZ Solidarności Pracowników UM Poznania i Straży Miejskiej), a nie "wynikiem działania jakiejś ciemnej grupy nacisku".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (9)
Gejów obraziliśmy, Żydów nie - autorzy homofobicznego biuletynu odpowiadają
Zaloguj się
 • koscielny_2

  Oceniono 5 razy 3

  Można dyskutowac czy ładniejszy jest kolor zielony czy niebieski itp, ale to czy Ty będziesz postulował odebranie prawa innym które Ty sam masz to nigdy, bo nikt normalny (zdrowy psychicznie) tego nie zaakceptuje.

 • koscielny_2

  Oceniono 5 razy 3

  @jeruzalem51. Jesli Ci się wydaje, że możesz nawoływac ludzi do nienawiści, poniżać żydów i nazywac ich "podludźmi", to grubo się mylisz. Tego Ci nie wolno. Nie jest kwestią światopoglądau, czy będziesz plul na innych czy nie, możesz co najwyżej napluc na samego siebie albo swoją żonę. A boli Cie to ze GW oczekuje od Ciebie myslenia na wyższym poziomie niż zwierze??

 • erwinkokoszka001

  Oceniono 5 razy 3

  Co ma do tego wspaniała idea Solidarności z przed 30 lat? Tzw Związek Solidarność stał się przybudówką radia z ryjem i Pis. Niestety, związkowe ideały nie przetrwały próby wolnego rynku.

 • vikot2

  Oceniono 4 razy 2

  jeruzalem51
  pozdrawiam zydowskich cenzorow,ale do czasu synowie i corki ubowcow i komunistow
  Re. Mam nadzieję, że jesteś słuchaczem radia z ryjem, sądząc po faszystowsko-rasistowskim stylu, dostaniesz rozgrzeszenie od podobnego do ciebie przewielebnego, który Polską ryja sobie wyciera.
  "Solidarność" była kiedyś moim związkiem, za przynależność wywalono mnie z pracy.
  Teraz pozostała już tylko solidurnośc, a ideę takie dupki jak UM Poznań przerobiły na papier toaletowy

 • traianus-hadrianus-augustus

  Oceniono 3 razy 1

  Homofobia to czysty prymitywizm. To niestety pokazuje, jak duża część społeczeństwa to prymitywy. Jeszcze się usprawiedliwiać niezgodą na "poprawność polityczną" i widzieć w tym powód do chlubienia się. Wybitnie żałosne.

 • first.tb

  Oceniono 5 razy 1

  jeruzalem51: Jak ci się GW i TokFM nie podoba, to po co tu włazisz? Nie "cenię sobie" (ale eufemizm) mediów p. Rydzyka, to nie próbuję dzwonić do RM i ich obrażać. Po prostu nie słucham i nie oglądam. Możesz sobie wyobrazić taką sytuację, że nie ziejesz jadem? Próbowałeś choć raz w życiu?

 • wiwi2662_beauty

  0

  A ja mam pytanie jak nazwać osobnika o podobnej proweniencji tylko z gigantycznymi kompleksami bez mąjatku ,konta w banku,bez prawa jazdy ?.......
  Odpowiedź na to pytanie to: Prezes PiS

 • w.i.l

  Oceniono 2 razy 0

  "Prostak, prymityw, ograniczony horyzont."
  To parę obraźliwych sformułowań jakich dziś w radiu TOK FM użył p. Legierski osobiście wobec p. Sienawskiego pod aprobujące komentarze prowadzącego audycję.
  Zachęcano do wyrzucenia Sienawskiego z pracy.
  Wyłącznie za tzw. "homofobię".

 • sky2010

  Oceniono 4 razy -2

  Prawda najbardziej w oczy kole. A od Solidarności to niech się pewne osoby delikatnie od....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX