Lotnisko Siewiernyj jest potrzebne Polakom - powinniśmy w nie zainwestować

Rosjanie już dawno uznali, że nie potrzebują tego lotniska. Kiedy zakończy się dochodzenie związane z katastrofą polskiego TU-154M, Smoleńsk z pewnością stanie się miejscem licznych pielgrzymek i wizyt polskich delegacji. - Być może w obecnym klimacie współpracy polsko-rosyjskiej, przy udziale władz Smoleńska warto byłoby w nie zainwestować? - pytał w programie OFF Czarek Krzysztof Krawcewicz, redaktor naczelny "Przeglądu Lotniczego"
W swoich uwagach do raportu MAK, Polska wytyka błędy i niedostatki infrastruktury lotniska Siewiernyj. - Rosjanie zamknęli to lotnisko, rozformowali pułk, zaprzestali inwestycji. Polacy korzystali z dobrej woli i słowiańskiej gościnności Rosjan na zasadzie "wpuszczamy was do naszego bałaganu" - mówił w TOK FM Krawcewicz.

Przed 10 kwietnia 2010 r., loty polskich delegacji odbywały się wbrew rosyjskim przepisom, przy cichej akceptacji strony polskiej. Lotnisko nie było udostępnione do ruchu międzynarodowego. - Nie figuruje ono w publikacjach rosyjskiego AIP (Aeronautical Information Publication), czyli zbiorze informacji dotyczących ruchu lotniczego w Rosji - podkreślał redaktor naczelny "Przeglądu Lotniczego". W takich przypadkach loty poza przestrzenią kontrolowaną muszą odbywać się z udziałem tzw. lidera.

- Obawiam się, że lotnisko, tak Polsce potrzebne, zostanie zamknięte. Być może w obecnym klimacie współpracy polsko-rosyjskiej przy udziale władz Smoleńska warto byłoby zainwestować w infrastrukturę lotniska, zainstalować system ILS, zatrudnić kontrolera posługującymi się przepisami cywilnymi i znającego język polski? - zastanawiał się Krzysztof Krawcewicz - Smoleńsk z pewnością stanie się miejscem licznych pielgrzymek i wizyt polskich delegacji. Jeśli lotnisko Siewiernyj zostanie zamknięte, pozostanie tylko długa i uciążliwa podróż drogą lądową.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (12)
Lotnisko Siewiernyj jest potrzebne Polakom - powinniśmy w nie zainwestować
Zaloguj się
 • klara551

  Oceniono 6 razy 6

  Najlepiej zajmijmy cały świat i jeszcze kawałek. Polakom jest potrzebne lotnisko w Smoleńsku, czy kolejny Licheń,Częstochowa? Jeżeli już to może lepiej zainwestujmy w lotnisko w Balicach. Boże ty słyszysz i nie grzmisz jak kolejny pacan konfabuluje.

 • asd.53

  Oceniono 6 razy 6

  zglupial facet , inwestuj swoje pieniadze a nie Nasze , w kraju sa potrzeby wazniejsze niz Smolensk , polskie lotniska trzeba unowoczesniac , tamtejsze lotnisko zamknac na zawsze , a kto chce niech leci sobie tam balonem.

 • sinhuesinhue

  Oceniono 6 razy 6

  przy tym klimacie to Rosjanie nawet do kibla na dworcu nas nie wpuszczą

 • mi_m

  Oceniono 3 razy 3

  a może by tak zainwestować w polska kolej????????????????????

  pielgrzymki do Smoleńska ważniejsze?

 • marian1501

  Oceniono 3 razy 3

  Może jednak przeciwnie nalezałoby to lotnisko zamknąć,zaorać i nigdy tam nie wracać..

 • tegepe

  Oceniono 3 razy 3

  Po cholerę finansować ruskie badziewie. Do Katynia można pojechać bezpieczniej pociągiem.

 • old.european

  Oceniono 3 razy 3

  Co tam lotniska. Od razu korytarz.

 • q-ku

  Oceniono 2 razy 2

  zbudujmy tam jeszcze k..a autostradę 6-pasmową

  mi do niczego tam lotnisko nie jest potrzebne
  A2 trzeba skończyć budować i obwodnice a lotnisko dla pielgrzymujących pseudopolityków przed wyborami

 • wojtekd38

  Oceniono 2 razy 2

  To zly pomysl .Smolensk to smierc i tragedia .Moze byc jako miejsce pamieci !!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX