"Polacy łamali wszystkie możliwe przepisy i żadne zaklinanie rzeczywistości nic nie da"

Ujawnione wczoraj przez Polaków zapisy rozmów z wieżą lotniska Siewiernyj nie robią wrażenia na Tomaszu Hypkim. - Nie ujawniono nic nowego - mówi wydawca "Skrzydlatej Polski". - Polacy łamali w Smoleńsku wszystkie możliwe przepisy i żadne zaklinanie rzeczywistości nic nie da. Powinniśmy znaleźć u siebie wszystkie nieprawidłowości - a potem polemizować z Rosjanami - uważa gość TOK FM.
Zdaniem Tomasza Hypkiego, ujawnione wczoraj nagrania rozmów z wieży lotniska w Smoleńsku niewiele wnoszą do wiedzy na temat okoliczności katastrofy z 10 kwietnia. - Nie ujawniono czegoś nowego - mówi wydawca "Skrzydlatej Polski" i prezes Agencji Lotniczej Altair. Według niego, "jeżeli ktoś ładuje się autobusem pełnym ludzi na przejazd kolejowy, to nie ma się pretensji do tego kto stawiał szlaban, albo do dróżnika, że za mało dziarsko machał we mgle". Dlatego Polacy zamiast szukać winy Rosjan, powinni przyjrzeć się błędom popełnionym przez siebie. - Polacy łamali tam wszystkie możliwe przepisy i żadne zaklinanie rzeczywistości nic nam nie da - twierdzi Hypki.

Lista błędów popełnionych przez Polaków jest długa. - Bardzo dużo złego zrobiło lądowanie Jaka 40. Mówił też o tym Edmund Klich. Załoga Jaka nie odchodzi na drugi krąg (choć taka komenda padła z wieży - red.). Potem jest lądowanie i Rosjanie doszli do wniosku, że nasi nie znają procedur. A jak znają, to je łamią. A po drugie, doszli do wniosku, że jeśli w tej mgle wylądowali, to może mają jakieś specjalne urządzenia - wyjaśnia wydawca "Skrzydlatej Polski".

- Piloci tupolewa nie mieli prawa lądować na autopilocie - wylicza Hypki. - Według ekspertów, gdyby pilot ręcznie sterował, to lepiej czułby maszynę, wiedziałby co się dzieje - może wcześniej dodałby gazu - mówił gość TOK FM.

- Powinniśmy znaleźć u siebie wszystkie możliwe nieprawidłowości - a potem polemizować z Rosjanami. A nie łapać złodzieja, bo to do niczego nie prowadzi - podsumował Tomasz Hypki.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (28)
"Polacy łamali wszystkie możliwe przepisy i żadne zaklinanie rzeczywistości nic nie da"
Zaloguj się
 • sanval60

  Oceniono 13 razy 13

  Nareszcie jeden rozsądny.Przyznajmy się do swoich błędów a dopiero potem wytykajmy je innym.

 • adalbert.13

  Oceniono 13 razy 13

  Brawo ! wreszcie jakiś konkrety głos w tym fermencie.

  Katastrofa jest wynikiem wojny rządowo-kaczej o kształt ówczesnej prezydentury.
  Reszta jest pokłosiem polsko-ruskiego bezhołowia.

 • opera_aperta

  Oceniono 12 razy 12

  Cóż, jak po usłyszeniu zapisu pytania jednego pilota Tupolewa do drugiego jak się przelicza stopy na metry, ktoś nadal obwinia 'ruskich', 'wieżę' i ekspertów i odwołuje się do 'jedności narodowej', to bardzo współczuję. Ewolucja (lub Bozia, co kto uznaje) była brutalna i dla takiej osoby nie ma już nadziei. Niech moc psychozy Macierewicza będzie z wami.

 • kelowna

  Oceniono 10 razy 10

  Hypki ma racje. Osoby postronne w kabinie, telefony komorkowe wlaczone, wieza sobie, piloci i "pomocnicy" sobie, podchodzenie do ladowania bez pozwolenia w ekstremalnie trudnych warunkach na marne i niebezpieczne lotnisko.

 • k262

  Oceniono 12 razy 10

  Hypki jako pierwszy najtrafniej określił prawdopodobne przyczyny, merytorycznie i krytycznie, dzisiaj mamy tego oficjalne potwierdzenie, dlatego bezrefleksyjni dyletanci powinni dzisiaj odszczekać inwektywy pod jego adresem.

 • mporo

  Oceniono 9 razy 9

  Niech mi ktoś powie kto pozwolił Tutce zejść poniżej 100 m ??? Ja nigdzie nie znalazłem informacji że mogli podchodzić do lądowania, mieli wisieć na 100 m i szukać ziemi. Jeśli się na własną rękę podejmuje decyzje to trzeba potem brać za swoje czyny odpowiedzialność.

 • adam_skowron

  Oceniono 9 razy 9

  Panie Hybki? z całym szacunkiem, Pana racjonalna argumentacja nie przekona porabanych PISdzielców i ich zwolenników,

  PISdzielcom - chodzi tylko o władzę, Prawde to on mają daleko w d...

  A zwolennicy PISdzielców i tak wiedzą swoje - to Putin się zamachnął na Kaczora, Co prawda pytani o MOTYW nie bardzo potrafią odpowiedzieć, ale kogo to obchodzi? Kaczorowi nie zalezy na inteligentnych zwolennikach,
  Ćwoki z niezależna.pl to dla niego wymarzony elektorat, Gra nimi jak chce

 • qkazu

  Oceniono 9 razy 9

  więcej komentarzy takich ludzi a mniej demagogii, wcześniej to tylko pis oskarżał rosję a teraz to już wszyscy w tym widzą niezły kapitał wyborczy do zrobienia

 • hazibula

  Oceniono 8 razy 8

  sprawa jest prosta. i niezwykle ważna dla przszłosci Polaków: albo nauczymy się myślec, oceniać zdarzenia racjonalnie, szanować zdanie osób fachowych, być rozsądnymi, umieć się prorozumiewać ponad podzialami, albo pogrązymy się w piekle nienawisci, pomówień, obelg, klamstw i spisków. albo będziemy normalnymi, zdrowymi na ciele i umyśle ludźmi, Europejczykami, albo chorymi ludźmi Europy. To jest istota obecnej sytuacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX