Komentarze (27)
Pacjenci na korytarzach. To dlaczego łóżka w szpitalach stoją puste?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • marta_zalewska

  Oceniono 4 razy 0

  "- W polskiej służbie zdrowia pracujemy od poniedziałku do piątku. W weekend tylko się dyżuruje. Ale nie musi tak być. To kwestia organizacji pracy. W soboty więcej szpitali może przyjmować nie do godz. 14, a do 19, co ułatwiłoby życie pacjentom"

  Rozumiem, że lekarze to nie ludzie i nie mają prawa do takich fanaberii jak wolny weekend, żeby spędziĆ go np z rodziną?

  Jestem córką lekarzy. Mama miała bardzo często dobowe dyżury w szpitalu, często w weekendy i święta, np Boże Narodzenie, a tata wracał ok godz 20 do domu i KOMPLETNIE nie potrafił się zająĆ dwoma małymi córkami. Tak było 20 lat temu. Tak pewnie jest i dzisiaj
  :(

 • jkredman

  Oceniono 2 razy 0

  a gdzie pogłębienie tej statystyki, statystyczne łózka stoją puste - gdzie, jakiej specjalizacji dotyczą,

  może to jest po prostu źle zaplanowane i źle rozmieszczone, był swego czasu projekt Religi - tzw szpitali sieciowych [a więc określenie ile łóżek potrzebujemy w różnych specjalizacjach i wskazanie w których szpitalach],

  takie dzielenie - tu kilkanaście łóżek, tu klika, a tam kilkadziesiąt, powoduje że część szpitali pracuje na pół gwizdka, a inne mają nadwykonania i generują straty,

 • tornson

  0

  Tak to jest gdy neoliberalne śmieci robią z służby zdrowia komercyjny biznes! Za komercjalizację służby zdrowia Tusk i Kopaczowa pod trybunał stanu!

 • qazokm

  0

  Idiotyzm goni idiotyzm. Lekarze wystrajkowali u Kopaczowej olbrzymie stawki nadgodzin i teraz szpitale bronią się przed płaceniem...wyrzucając pacjentów.Oto rządy Platformy Obywatelskiej. Niedługo pacjent nie bedzie w ogóle potrzebny.

 • szybiarz

  Oceniono 1 raz -1

  ten system jest tak zbudowany żeby utrudniać (opóźniać) pacjentowi dostanie się do lekarza czy szpitala, ale jeśli ten sam pacjent zapłaci za prywatną wizytę to zostanie przyjęty przez tego samego lekarza, w państowowej przychodni, w godzinach pracy, lekarz wtedy bedzie bardzo miły, kompetentny i nawet nie bedzie okazywał zmęczenia

 • i33il33

  Oceniono 1 raz -1

  To jest efekt genialności i kompetencji pani minister Kłapacz. Jak w każdym resorcie,no może oprócz Zdrojewskiego jest burdel na kółkach to niby dlaczego w służbie zdrowia miałoby być inaczej.

 • toberson

  Oceniono 3 razy -1

  Mialy byc cuda i 2ga Irlandia a jest wielkie szambo POskomuny!!Rzad nierobow i klamcow oszukuje POlski narod!!Juz zrobil ludziom wode z muzgow a idioc dalej glosuja na szambo POskomuny!Tusk wam szykuje druga Bialorus!!

 • mitko32

  Oceniono 2 razy -2

  Tylko likwidacja służby zdrowia mogłaby ocalić tę beznadziejną sytuację...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX