Sondaż: Nie wierzymy, że emerytury będą wyższe

PRZEGLĄD PRASY. Polacy nie wierzą, że po zmianach w OFE wysokość emerytur wzrośnie. Niewiele osób deklaruje dodatkowe wpłaty. Większość klientów uważa, że OFE źle inwestują składki. Takie wnioski płyną z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".
70 procent ankietowanych nie spodziewa się, że ich przyszła emerytura wzrośnie po wejściu w życie proponowanych przez rząd zmian. 15 procent badanych liczy na wyższe świadczenie. Optymistyczniejsze nastawienie mają młode osoby, w wyższą emeryturę nie wierzą 40-latki i starsi.

Rząd niższą składkę do OFE (miałaby ona wynosić od 1 kwietnia 2,3 proc. zamiast obecnych 7,3 proc.) chce zrekompensować wprowadzeniem możliwości dobrowolnych wpłat do funduszy emerytalnych, które będą mogły być odliczane od podstawy opodatkowania. Z badań GfK wynika, że tylko 8 procent badanych zdecydowanie deklaruje chęć skorzystania z tej możliwości. Ponad połowa mówi jasno: "nie". Im młodsze osoby, tym chętniej wskazują, że będą płacić. To ich najmocniej dotkną zmiany. Dodatkowo odkładać pieniądze chcą głównie mieszkańcy dużych miast i osoby na kierowniczych stanowiskach.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (1)
Sondaż: Nie wierzymy, że emerytury będą wyższe
Zaloguj się
  • aton11

    0

    TERAZ EMERYTURY NA PEWNO NIE BĘDĄ WYŻSZE ,CHYBA ŻE ZABLOKUJEMY GRABIERZ NASZYCH FUNDUSZY Z OFE ! Gratuluję panu Żakowskiemu za zmobilizowanie elektoratu lewackiego ,ale trochę nieładnie wypominać młodym ludziom ich wiek twierdząc ,że młodzi popierający Ofe mają niewielkie pojęcie o życiu , bo w takim wypadku Pan Żakowski może wypowiadać się jedynie klepaniu różańca i leczeniu podagry.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX