Szykuje się komunikacyjny koszmar w Katowicach

W związku z przebudową dworca, ulica Dworcowa biegnąca wzdłuż placu budowy zostanie zamknięta. Będą objazdy i nie łudźmy się - gigantyczne korki.
W nocy z niedzieli na poniedziałek, nastąpi to czego kierowcy z Katowic boją się od dawna: - Całkowite zamknięcie przejezdności ulicy Dworcowej i całkowite zamknięcie przejezdności skrzyżowania ulicy Dworcowej ze Słowackiego - przypomina Bogusław Lowak z katowickiego Urzędu Miasta. Jego rada, to najlepiej nie pchać się do centrum. Zmieni się organizacja ruchu, a wiele ulic w tym rejonie będzie ślepych, np. Młyńska przy której znajduje się Urząd Miasta.

- Oprócz tego, że te ulice będą ślepymi, to tam będzie momentalnie mniejszy ruch, dlatego na niektórych odcinkach możemy więcej miejsca przeznaczyć na parkowanie pojazdów - dodaje Lowak, który widzi w tej sytuacji także plusy.

Utrudnienia potrwają do połowy 2012 roku. Potem, gdy przy dworcu powstanie galeria handlowa, ma być podobno lepiej.

- Nie wierzę. Nic nie będzie lepiej. Bo wtedy zaczną przyjeżdżać klienci centrum handlowego i dopiero się zakorkuje - uważa pan Jacek, kierowca z Katowic.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (1)
Szykuje się komunikacyjny koszmar w Katowicach
Zaloguj się
  • rot-leszek

    0

    ha.ha "najlepiej niepchac sie do centrum" "OPROCZ TEGO ZE TE ULICE BEDA SLEPYMI TO TAM BEDZIE MOMENTALNIE MNIEJSZY RUCH" koniec cyt Lowak jestes DEBILEM skonczonym KRETYNEM ha..ha UM w KATOWICACH GRATULUJE

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX