Na stronie sióstr Radwańskich potępienie raportu MAK

- Rodzina znanych tenisistek potępia zawarte w raporcie MAK "insynuacje wobec Załogi samolotu i śp. gen. Andrzeja Błasika", bo "rzucanie niepopartych dowodami oskarżeń wobec zmarłych jest niezgodne z zasadami cywilizacji zachodniej, do której należymy" - sprawę opisuje dziś ?Rzeczpospolita?.
Na oficjalnej stronie internetowej sióstr Radwańskich oprócz informacji o udziale w turniejach tenisowych znajdują się też wpisy dotyczące stanowiska rodziny na temat bieżących wydarzeń.

W zakładce "Poza kortem" znajdziemy krytykę ustaleń MAK ws. katastrofy smoleńskiej. Rodzina Radwańskich - jak czytamy - "potępia zawarte w raporcie insynuacje wobec Załogi samolotu i śp. gen. Andrzeja Błasika", bo "rzucanie niepopartych dowodami oskarżeń wobec zmarłych jest niezgodne z zasadami cywilizacji zachodniej, do której należymy". Radwańskim nie podoba się też "brak adekwatnej reakcji władz polskich na hańbiące potwarze wobec żołnierzy Wojska Polskiego".

Jak pisze dzisiejsza "Rzeczpospolita" na stronie tenisistek jest zresztą więcej odniesień do katastrofy, m.in. wiersze i zachęta do obejrzenia filmu "Mgła" wyprodukowanego przez "Gazetę Polską".

O większość wpisów dba Robert Radwański, były żołnierz (służył w czerwonych beretach), który - jak pisze dziennik - sympatyzuje z PiS. Powiedział "Rz", że nie boi się nieprzychylnych komentarzy na temat wpisów: Odwagi nam nie brakuje. Zawsze uczyłem córki, żeby bronić tych, którzy sami bronić się nie mogą - twierdzi tata trener.

Młode zawodniczki zapewniają, że biorą udział w uzgadnianiu, co umieścić na swej stronie internetowej. Takie zaangażowanie spodobało się politykom prawej strony politycznej - Brawo! Nie tylko świetnie grają w tenisa, ale udowodniły, że mają serca i dobrze poukładane w głowach - cieszy się w blogu Ryszard Czarnecki z PiS.

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospoltej".

DOSTĘP PREMIUM