Policja zatrzymała sekretarza i naczelnika z urzędu miasta w Pabianicach

Policjanci z wydziału ds. walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali na polecenie tamtejszej prokuratury okręgowej dwóch pracowników urzędu miasta w podłódzkich Pabianicach i wrocławskiego biznesmena. Jak podaje portal życiepabianic.pl chodzi o sekretarza miasta Adama M. i naczelnika z wydziału promocji Pawła P.
Według portalu rano w domu policja zatrzymała Pawła P. - naczelnika w Urzędzie Miejskim z Wydziału Promocji. Na wakacjach z żoną i synami był sekretarz Adam M. Tam został zatrzymany. - Policjanci zatrzymali dwóch urzędników z Pabianic i biznesmena, mieszkańca Wrocławia - potwierdza radiu TOK FM asp. Paweł Petrykowski, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Sprawa jest rozwojowa - dodaje.

Jak czytamy na portalu rano policjanci kserowali w urzędzie miasta dokumenty dotyczące miejskich imprez m.in. Dni Pabianic i miejskiego sylwestra, przeszukali też m.in. gabinet prezydenta Pabianic Zbigniewa Dychto.

O zatrzymaniu niewiele na razie mówi prokuratura, która zleciła zatrzymania. - Sprawa ma charakter korupcyjny, na tym etapie tylko mogę powiedzieć - ucina Małgorzata Klaus, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

DOSTĘP PREMIUM