Tak chowają się policjanci [FOTO]

Zbulwersowany czytelnik zadzwonił twierdząc, że przyłapał policjantów na łamaniu prawa i uwiecznił to na zdjęciach. Te, co prawda pokazują pewnego rodzaju złośliwość i umiejętność kamuflażu policjantów, jednak jest to zgodne z prawem.
Zdjęcia były zrobione w okolicach Konstantynowa Łódzkiego. - Zobaczyłem, jak perfidnie polują na nas, więc ja postanowiłem zapolować na nich - tłumaczy nasz czytelnik. - To jawne bandyctwo uprawiane przez tych, którzy mają nas chronić - dodaje.

Podstawą do podejrzenia o łamaniu prawa przez naszego czytelnika były głośne zmiany w przepisach dotyczące oznakowania fotoradarów. Zgodnie z nimi od stycznia oznakowane muszą być fotoradary stacjonarne i mobilne, jednak w przypadku tych drugich dotyczy to tylko używanych przez straż miejską. W nowych przepisach nie ma wzmianki o trójnogach, z których korzysta policja.

- Po obejrzeniu zdjęć mogę z pewnością stwierdzić, że policjanci w tym wypadku zachowywali się, jak należy - komentuje aspirant Grzegorz Wawryszuk z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Jedynym warunkiem, który musi zostać spełniony przy wystawianiu przenośnego fotoradaru przez policjantów, jest niezajmowanie pasa ruchu - dodaje Wawryszuk.

Jeżeli chodzi o parkowanie radiowozu tutaj też policjanci mają dowolność, pod warunkiem, że cały czas widzą urządzenie. - Nie możemy pozwolić sobie na kradzież tak drogiego sprzętu - tłumaczy aspirant.

DOSTĘP PREMIUM