Tak chowają się policjanci [FOTO]

Zbulwersowany czytelnik zadzwonił twierdząc, że przyłapał policjantów na łamaniu prawa i uwiecznił to na zdjęciach. Te, co prawda pokazują pewnego rodzaju złośliwość i umiejętność kamuflażu policjantów, jednak jest to zgodne z prawem.
Zdjęcia były zrobione w okolicach Konstantynowa Łódzkiego. - Zobaczyłem, jak perfidnie polują na nas, więc ja postanowiłem zapolować na nich - tłumaczy nasz czytelnik. - To jawne bandyctwo uprawiane przez tych, którzy mają nas chronić - dodaje.

Podstawą do podejrzenia o łamaniu prawa przez naszego czytelnika były głośne zmiany w przepisach dotyczące oznakowania fotoradarów. Zgodnie z nimi od stycznia oznakowane muszą być fotoradary stacjonarne i mobilne, jednak w przypadku tych drugich dotyczy to tylko używanych przez straż miejską. W nowych przepisach nie ma wzmianki o trójnogach, z których korzysta policja.

- Po obejrzeniu zdjęć mogę z pewnością stwierdzić, że policjanci w tym wypadku zachowywali się, jak należy - komentuje aspirant Grzegorz Wawryszuk z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Jedynym warunkiem, który musi zostać spełniony przy wystawianiu przenośnego fotoradaru przez policjantów, jest niezajmowanie pasa ruchu - dodaje Wawryszuk.

Jeżeli chodzi o parkowanie radiowozu tutaj też policjanci mają dowolność, pod warunkiem, że cały czas widzą urządzenie. - Nie możemy pozwolić sobie na kradzież tak drogiego sprzętu - tłumaczy aspirant.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (14)
Tak chowają się policjanci [FOTO]
Zaloguj się
 • oldboy42wawa

  Oceniono 4 razy 2

  wydaje mi się że ustalając kodeks drogowy jego użytkownik musi mieć możliwość jego stosowania problem w tym że po polskich drogach nie da się jeździć nie łamiąc prawa

 • nik-er

  Oceniono 2 razy 2

  w Polsce palma odbiła na punkcie fotoradarów i słusznie olać że bandy kiboli sie tłuką, mordują ważniejsza jest forsa za fotkę w końcu nastolatkowie mogą zatrzymywać pijanych kierowców a policja ukryta w krzakach będzie wygodnie spać po co ma sie przemęczać

 • wybitniemadry

  Oceniono 1 raz 1

  tu nie chodzi o prewencje tylko zbijanie kasy, nie miec litosci dla policji, to bydlo i tak nalezy ich traktowac

 • popijajac_piwo

  Oceniono 1 raz 1

  Siedzi policjant na czacie z fotoradarem. Podchodzi drugi:
  - Co robisz?
  - Czatuję z fotoradarem.
  - A o czym rozmawiacie?

 • photoreporter

  Oceniono 1 raz 1

  no Ameryki nie odkryto, wiadomo ze Policja w duzej czesci jest po to by zasilac budzet, a nie po to by tylko chronic.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 1 raz 1

  Nie mówi się czata, tylko czat. Ale tylko policjanci mogą czatować z przenośnymi fotoradarami. Bo po ludzku gadać to nie umieją.

 • dojasnejkurwy

  0

  Nadal po krzakach???Tej buraczanej mentalności się chyba już nie da zmienić.Byli,są i będą bałwanami.Czy nie można otworzyć oczu,rozejrzeć się po tej naszej wspólnej (zafajdanej niestety) Europie?Czerpać wzorce od policji,która dobrze i skutecznie działa (np.Szwecja).Niestety to za trudne,zrozumieć po co się jest.Trzeba by się było namyśleć,ruszyć głowami...a wtedy można się spocić zasapać i katar murowany.Za duże ryzyko.Matołki.

 • chri-s48

  0

  W dalszym ciągu wszystko wolno, a najlepiej to się sprawdza na prowincji. Tam jeszcze nie oduczyli się polowania na kierowców. A tak pomoc w rozładowaniu korków, w wyłapywaniu naprawdę niebezpiecznych pojazdów,przekoszonych,bez hamulców,na łysych gumach,dymiących i zatruwających środowisko,przewożących niebezpieczne ładunki,przeładowanych-po co? Najłatwiej
  zadanie wykonuje się w rękawiczkach jak narobi się zdjęć. Policjant wypoczęty i kasa wpływa.
  Dziki kraj to prawda jeszcze nie wyzbyli się naleciałości z dawnej epoki. Epoki głupoty.

 • patrykk2

  0

  niech sie zajma tymi ktorzy jezdza po 50 km/h po za miastem, za nim sie robi sznurek aut, trzeba wyprzedzac i ryzykowac!gdzie wtedy sa nieroby z Policji!!!!!!
  najlepszy hit, jade we wroclawiu, sygnalizacja zepsuta. dwie glowne drogi sie przecinaja. a policja stanela , pootwierali sobie drzwi od swojego autka, siedza w aucie i sie patrza. zamiast kierowca ruchem!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX