Dubieniecki przesadził z lansem w mediach. Prezesowi to się nie podoba

Marcin Dubieniecki, mąż Marty Kaczyńskiej, może zapomnieć o karierze politycznej pod sztandarami PiS. Nie znalazł się na listach do sejmiku województwa. I zaczyna przebąkiwać o tym, że nie będzie startował w wyborach do Sejmu. ?Rzeczpospolita? w analizie wytyka mu, że jego wypowiedzi nt. katastrofy smoleńskiej są spóźnione, a zapowiedzi wejścia w politykę przedwczesne.
Mąż Marty Kaczyńskiej, córki pary prezydenckiej, jest z wykształcenia prawnikiem. Ostatnio coraz częściej pojawia się w mediach, w których jako przedstawiciel żony, wypowiada ostre opinie dotyczące katastrofy smoleńskiej. Lansuje m.in. wersję o zamachu na samolot prezydenta. Dubieniecki chętnie rozmawia też z tabloidami, gdzie opowiada również o prywatnym życiu.

Dubieniecki się rozmarzył: gdybym był posłem...

Jeszcze przed wyborami samorządowymi wyrażał chęć wejścia do lokalnej polityki, snuł wizje, co robiłby jako poseł - jak ustaliła "Rz" pierwsze wypowiedzi o politycznej karierze zaczęły się już w maju, miesiąc po katastrofie.

Ostatecznie nie znalazł się na listach PiS do sejmiku województwa pomorskiego (razem z rodziną mieszka w Trójmieście), co musiało być prztyczkiem w nos. Dubieniecki sugerował, że nie musi przejmować się wchodzeniem w układy z lokalnymi działaczami, ponieważ ma kontakt z "kimś ważniejszym".

Wczoraj powiedział w RMF FM, że najprawdopodobniej nie będzie startował w jesiennych wyborach do Sejmu.

Kaczyński nie może darować wojny ze Szczypińską

- Marcin Dubieniecki, prezentując się w mediach jako przyszły kandydat na posła PiS czy wręcz polityk naszej partii, robi to na własny rachunek - powiedział "Rzeczpospolitej" prominentny działacz z Pomorza, od lat jeden z zaufanych ludzi prezesa PiS.

Przyznaje, że Kaczyńskiemu pomysł obecności męża bratanicy na listach się nie spodobał. Jak mówią politycy PiS "Rz" prezesowi nie podoba się medialny lans Dubienieckiego oraz sprawy z przeszłości, które się za nim ciągną (chodzi m.in. o śledztwo w sprawie wyłudzenia pieniędzy ze SKOK, jakie prowadzi wrocławska prokuratura - red).

Dubieniecki miał też podpaść konfliktem z Jolantą Szczypińską. Chodzi o list, jaki mąż bratanicy Kaczyńskiego wysłał posłance. Zarzucał jej niekompetencję, intryganctwo i nawoływał o podanie się do dymisji. Wytknął jej też opisany przez tabloidy romantyczny spacer z księdzem i różą w zębach po Krakowskim Przedmieściu. - Kaczyński nie mógł mu tego wybaczyć - mówi jeden z rozmówców "Rz".

Członek władz PiS mówi "Rz": - Prezes wyznaje zasadę, że po tym wszystkim, co się stało, Marcin powinien chronić rodzinę, a wiadomo, że jeżeli zaangażuje się w politykę, siłą rzeczy obrywać będą Marta i dzieci - twierdzi.

Dubieniecki szachuje prezesa Martą

Jak mówią rozmówcy "Rzeczpospolitej" Dubieniecki chce grać pierwsze skrzypce. - I robić wszystko po swojemu. Szachuje prezesa Martą. Przez wzgląd na nią musi się z nim liczyć. Oprócz matki została mu tylko ona - twierdzą. Inni dodają: Dubieniecki jest politycznym singlem. Gra tylko na siebie, a niektóre jego wypowiedzi są dla prezesa problemem.

Politolodzy: Dubieniecki nie zrobi kariery na plecach PiS

Wojciech Jabłoński, politolog z UW, mówi "Rzeczpospolitej", że jego zdaniem Dubieniecki ma niewielkie szanse na polityczną karierę. - Przespał prawie rok. To, co dziś mówi o katastrofie smoleńskiej, wygląda mi trochę na efekt frustracji: że mogło być tak pięknie w polityce, ale nie wyszło.

Cały artykuł można przeczytać w "Rzeczpospolitej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (13)
Dubieniecki przesadził z lansem w mediach. Prezesowi to się nie podoba
Zaloguj się
 • michu1958

  Oceniono 7 razy 7

  ta parka za kasę zrobi wszystko - wujek kaczenka to tylko przystawka do zarabiania pieniędzy i robienia lansu za wszelką cenę - nekro-rodzinka

 • dojasnejkurwy

  Oceniono 6 razy 6

  Niech ten chłopaczyna nie robi kariery politycznej pod żadnym sztandarem.Śmiesznych polityków mamy już aż za wielu,a on jest prześmieszny i debilny.Do tego jest potwornie umorusany na mordzie od lizania kaczej dupy.Zbłaźniony pajac.!

 • anakonda22

  Oceniono 6 razy 6

  ..Kaczor już w spazmach, jeśli nie w konwulsjach..Kurski z Ziobrzastym leją na z góry przerypane wybory parlamentarne..Wolą pensyjkę z PE..A teraz komuch Dubieniecki zaczyna szczekać przed kaczym dziobem...Nie zdziwiłbym się, że Kaczy wódz w końcu zdecyduje się na sepuku....

 • asd.53

  Oceniono 6 razy 6

  kaczor przyjmie jeszcze ziecia [rodzina zagrozona] , poniewaz brakuje mu kandydatow na listy wyborcze , niektore szczury juz uciekaja z tonacej lajby , widzac jak kaczka sam sie wykancza

 • hvac1987

  Oceniono 5 razy 5

  Zero w Brukseli, Prezes zly, na poparcie reszty zSekty Kaczenki nie ma szans. PJN znowu podlizuja sie Yarowi. Nawet SLD nie chce o nim juz slyszec. Klops a nie darmowe zycie za poselska diete. A co bedzie jesli sekta poleci jeszcze nizej? nie bedzie nawet spraw od obywateli a prokuratura dobierze sie do d...Trzeba bedzie zyc z zapomogi dla bezrotnych.

 • erwinkokoszka001

  Oceniono 5 razy 5

  Nooo, jeśli zarzucał coś p. Szczypińskiej, to na pewno jest wrogiem Polski, polaków, demokracji, IV RP i czego tam jeszcze. Jak on mógł podejrzewać o coś świętobliwą niewiastę, gwiazdę zaranną PiS, największą wielbicielkę p. prezesa...

 • cleryka

  Oceniono 5 razy 5

  Stawiam 3 mln.zł. ,że za rok Dubieniecki opuści Martę,w odwecie za ... stryja!

 • andre951

  Oceniono 4 razy 4

  Marcinie, nie martw się, jeszcze trochę życia przed tobą. Wedle proroków od Urbana stryjek twojej żony niedługo się powiesi albo w pokoju bez klamek wyląduje -może wtedy przyjdzie pora na ciebie? A jak nie to młody jesteś, masz szansę jeszcze wiele dzieci spłodzić i w ten sposób na emeryturę swoją zapracować. Bo tak naprawdę polityka jest jak k u r w a , poza tym zmiany patologiczne może wywołać zwane paranoją maniakalną (popatrz na stryja swojej żony)

 • gucio-2

  Oceniono 4 razy 4

  no teraz wszystko jasne jak by MD wazelinował wyschnięte łono Szczypy to by zasłużył się u prezesa a tak bedzie tylko komuszym zięciem świętojebliwego brata

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX