Wojsko kupiło limuzyny. Teraz są jak "kukułcze jajo"

PRZEGLĄD PRASY. Wojsko zakupiło 20 luksusowych samochodów - ustaliła "Rzeczpospolita". Armia twierdzi, że mają one być wykorzystane podczas prezydencji Polski w Unii Europejskiej.
Sęk w tym, że prezydencję będzie obsługiwać Biuro Ochrony Rządu, a nie wojsko. Land-rovery discovery kupił Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych. Samochody są wyposażone między innymi w skórzane fotele i podgrzewane szyby. Armia zapłaciła za nie około pięciu milionów złotych.

Zakup wzbudził falę krytyki - pisze "Rzeczpospolita". Generał Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych uważa, że wydatek jest ogromnym skandalem, nie ma żadnego uzasadnienia i powinni się nim zająć prokuratorzy. Generał Skrzypczak wskazuje, że jest to kolejny model samochodu wprowadzanego do wojska.

Generał Sławomir Petelicki, twórca GROM-u, mówi z kolei, że informacja o zakupie wprawiła go w ogromne zdumienie. Dodaje, że takimi samochodami jeżdżą w Londynie najbogatsi Rosjanie.

- Te samochody są jak kukułcze jajo. Generałowie nie chcą nimi jeździć, bo boją się, że będą posądzeni o afiszowanie się w luksusowej limuzynie w sytuacji, gdy w wojsku brakuje pieniędzy na wszystko, a zwykli żołnierze jeżdżą starymi tarpanami honkerami - mówi gazecie jeden z wysokich oficerów.

Szczegóły dzisiaj w "Rzeczpospolitej".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
Wojsko kupiło limuzyny. Teraz są jak "kukułcze jajo"
Zaloguj się
 • wondziadu

  Oceniono 4 razy 4

  Oj ciazko widzę przyszłą konfrontacje z jednym z naszych sąsiadów . Wojsko ku*wa malowane.

 • pawel.nn

  Oceniono 3 razy 3

  Modernizacja Polskiej Armii trwa. Tylko "głupie ruski" używają dalej czołgów. Nasi bohaterscy generałowie obronią naszą RP na nowoczesnym sprzęcie. Na razie proponuję wysłać je do Afganistanu.

 • pebelix7

  Oceniono 3 razy 3

  Oczywiscie ta sa niemale wydatki jak na taka niedifinansowana armie. Ale nie mozna przesadzac: Najobogatsi Rosjanie w Londynie jezdza innymi samochodami. To auto jest raczej dla klasy sredniej.

 • country_boner

  Oceniono 2 razy 2

  No i niech teraz ktoś powie, że Boguś 'Katastrofa' Klich nie modernizuje polskiej armii. Podgrzewane szyby, toż to szczyt nowoczesności... ;))))))))))))
  Swoja drogą, czy ktoś zna inna armię na świecie, która zajmuje się usługami taksówkarskimi?

 • atleista

  0

  andre951 : Zamiast się czepiać, nauczyć się czytać ze zrozumieniem teksty zamieszczane na portalach informacyjnych i wykaż odrobinę samodzielnego myślenia. Na końcu masz odnośnik do źródła na stronie "Rzeczpospolitej" i tam możesz przeczytać m. in. kto i kiedy dokonał tego zakupu. Proste?

 • andre951

  Oceniono 1 raz -1

  Pan ( panowie, panie) dziennikarz(e) powinien też napisać kiedy dokonano zakupu i kto to zlecił. Obserwując to, ci sie dzieje nawet tutaj, na TOKFM, mam wrażenie, że prawdziwi dziennikarze to już wymarli i teraz jakieś chłystki piszą, a raczej przepiszą, byle co i byle jak. Sensacje bez podstawowych informanacji - CO, KTO, GDZIE, KIEDY, DLACZEGO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX