Będzie okrągły stół ws. kolei

Podczas spotkania premiera Donalda Tuska ze związkowcami sekcji krajowej kolejarzy NSZZ Solidarność ustalono powołanie "okrągłego stołu dla kolei".
O fakcie poinformował związku Henryk Grymel, według którego najbardziej pilne sprawy mają zostać załatwione w ciągu dwóch tygodni. Spotkanie "okrągłego stołu" powinno się odbyć za dwa miesiące.

Na spotkaniu w Katowicach wymieniono poglądy na temat sytuacji na kolei i jej przyszłości. Uczestnicy zgodzili się, że trzeba zorganizować poważną debatę na temat kolejnictwa z udziałem rządu, pracodawców i związków zawodowych.

Zdaniem Henryka Grymela, premier Tusk rozumie, z jak poważnymi problemami boryka się polska kolej. Szef rządu miał przychylić się do poglądu związkowców, że kolej została zaniedbana przez "lobby drogowe".

Związkowcy domagają się zmian w ustawach i zapewnienia, że pieniądze, przeznaczone przez Unię Europejską dla kolei, nie zostaną przekazane na inwestycje drogowe. Henryk Grymel dodał, że Solidarności chodzi o poprawę jakości kolei, a premier to rozumie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM