Rzecznik rządu: "Polacy zaakceptują budowę elektrowni jądrowej"

Rzecznik rządu Paweł Graś jest przekonany, że Polacy zaakceptują budowę elektrowni jądrowej w swoim kraju. Podkreślił, że pierwsza tego typu elektrownia może zacząć działać w Polsce już w 2020 roku. Dyskusje na temat bezpieczeństwa takich elektrowni pojawiły się po awarii elektrowni jądrowej w Japonii po trzęsieniu ziemi.
Rzecznik rządu zapewniał w Programie Trzecim Polskiego Radia, że polska elektrownia będzie bardzo bezpieczna. - Dlatego, że dopiero przymierzamy się do budowy elektrowni atomowej, mamy szanse na przyjęcie jak najbardziej bezpiecznego pakietu technologicznego - powiedział rzecznik.

Podkreślił, że elektrownia atomowa w Polsce jest potrzebna, gdyż potrzeby w zakresie energetyki rosną i niezależnie od tego, jak będą rozwijać się inne potencjalne źródła energii, konieczny jest program energii atomowej. Rzecznik dodał, że jeśli plany rządu się powiodą, to pierwsza elektrownia atomowa w naszym kraju ma szansę zacząć pracę w 2020 roku. - W tej chwili trwa poszukiwanie technologii , głównie pod względem jak największego bezpieczeństwa - podkreślił Graś.

Paweł Graś powiedział, że rząd przewiduje debatę społeczną w tej sprawie jednak - jak podkreślił - sytuacja jest zupełnie inna niż kilkanaście lat temu, kiedy Polacy protestowali przeciwko budowie elektrowni. - W tej chwili raczej gminy biją się o to, żeby na ich terenie ta elektrownia powstała. Także jestem spokojny, że będzie w Polsce akceptacja dla tego źródła energii - powiedział minister Graś.

Czy obawiasz się elektrowni atomowych w Polsce?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Rzecznik rządu: "Polacy zaakceptują budowę elektrowni jądrowej"
Zaloguj się
 • a1953

  Oceniono 6 razy 4

  Polska to kraj głupich ludzi.Co za róznica czy elektrownia stoi na terenie naszego kraju czy 5 km od granicy/patrz Białoruś potem Litwa/ .Poza tym u nas nie ma trzęsień ziemi a dym walący się z kominów elektrowni konwencjonalnej jest większym zagrożeniem niż potencjalna elektrownia jądrowa.

 • oghana7

  Oceniono 5 razy 3

  pewnie ,ze potrzeba nam elektrowni atomowej .skutki elektrowni weglowej mam teraz w plucach .

 • fordysta

  Oceniono 1 raz 1

  Niech Graś wybuduje sobie elektrownię atomową gdzieś u tego swojego Niemca, który go finansuje. Albo na jakims Kaukazie. Ale NIE w Polsce !
  Tu w POLSCE NIE CHCEMY i NIE POZWALAMY na ŻADNE ATOMY !
  I niech NIKT NIE WAŻY SIĘ budować ich bez NASZEJ ZGODY !!!!

 • ta_facetka

  Oceniono 4 razy -2

  PS. Przeczytalam wlasnie wypowiedz szwedzkiego eksperta od energii atomowej
  Frigyesa Reischa (docenta przy KTH, ktory pracowal 27 w lat w inspekcji EA, a takze rok w IAEA.) Twierdzi, ze Japonia ukrywa rzeczywiste zagrozenie, w trosce o swoje interesy ekonomiczne.

  Na EA Fukushima noca miala miejsce kolejna eksplozja, ewakuowano ludnosc w promieniu 20km. Wiele osob juz zostalo skazonych. Pomimo tego wypadek jest klasyfikowany jako "stopnia 4" w siedmiostopniowej skali, Reisch uwaza, ze stopien jest 7., jak w Czarnobylu.

 • blackjacenty

  Oceniono 5 razy -3

  jak beda te elektrownie budowac tak jak drogi pekajace po 2 dniach to gratuluje

 • ta_facetka

  Oceniono 7 razy -3

  Caly cywilizowany swiat odchodzi od tej zarazy, a Polska, jak zwykle, bedzie uczyc sie na wlasnych bledach. Nie dosc, ze EA w ogole jest archaizmem, to jesczez latwo sie domyslic, jak bedzie wygladac realizacja w polskim wykonaniu. "A jakos to bedzie, zaklei sie kawalkiem pilsni".

 • jans21

  Oceniono 6 razy -4

  Cieciu z platformy nie wypowiadaj się w moim imieniu.

 • fudalejw.1

  Oceniono 7 razy -5

  Tak wygląda cieć na usługach Wehrmachtu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX