Jury w Polsacie wykpiło 17-latka. Tysiące osób chcą przeprosin

- Tysiące oburzonych widzów i petycja z żądaniem publicznych przeprosin od Telewizji Polsat to efekt wypowiedzi Elżbiety Zapendowskiej i Adama Sztaby pod adresem Piotra Wolwowicza w muzycznym show "Tylko muzyka. Must be the music" - podaje "Rzeczpospolita".
17-latek w programie zaśpiewał przed czteroosobowym jury utwór Andrzeja Rosiewicza "Pytasz mnie". Jury nie zostawiło na nim suchej nitki. - Może czas na nowy program "Zabij mnie śpiewem" - kpił po występie chłopca dyrygent Adam Sztaba. - No prawie że umarłam - dodała Kora Jackowska, a Elżbieta Zapendowska podsumowała: - Coś okropnego, ciesz się życiem, ale nie śpiewaj takich piosenek. Taki (repertuar - red.) bogoojczyźniany... i takie patriotyzmy to coś okropnego. Nie daj się w to wciągnąć.

Jury w odróżnieniu od publiczności, która gromki brawami nagrodziła Wolwowicza, było na "nie" i nie dopuściło 17-latka do udziału w następnej części programu - przypomina "Rzeczpospolita".Bohater programu stał się gwiazdą internetu, a widzowie masowo podpisują się pod apelem na portalu petycje.pl do Telewizji Polsat i KRRiT, w którym domagają się przeprosin od jury. Zarzucają im, że nie oceniali jakości wykonania piosenki, lecz wyłącznie wybór utworu.

DOSTĘP PREMIUM