Jury w Polsacie wykpiło 17-latka. Tysiące osób chcą przeprosin

- Tysiące oburzonych widzów i petycja z żądaniem publicznych przeprosin od Telewizji Polsat to efekt wypowiedzi Elżbiety Zapendowskiej i Adama Sztaby pod adresem Piotra Wolwowicza w muzycznym show "Tylko muzyka. Must be the music" - podaje "Rzeczpospolita".
17-latek w programie zaśpiewał przed czteroosobowym jury utwór Andrzeja Rosiewicza "Pytasz mnie". Jury nie zostawiło na nim suchej nitki. - Może czas na nowy program "Zabij mnie śpiewem" - kpił po występie chłopca dyrygent Adam Sztaba. - No prawie że umarłam - dodała Kora Jackowska, a Elżbieta Zapendowska podsumowała: - Coś okropnego, ciesz się życiem, ale nie śpiewaj takich piosenek. Taki (repertuar - red.) bogoojczyźniany... i takie patriotyzmy to coś okropnego. Nie daj się w to wciągnąć.

Jury w odróżnieniu od publiczności, która gromki brawami nagrodziła Wolwowicza, było na "nie" i nie dopuściło 17-latka do udziału w następnej części programu - przypomina "Rzeczpospolita".Bohater programu stał się gwiazdą internetu, a widzowie masowo podpisują się pod apelem na portalu petycje.pl do Telewizji Polsat i KRRiT, w którym domagają się przeprosin od jury. Zarzucają im, że nie oceniali jakości wykonania piosenki, lecz wyłącznie wybór utworu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Jury w Polsacie wykpiło 17-latka. Tysiące osób chcą przeprosin
Zaloguj się
 • gebe14

  Oceniono 2 razy 2

  no i mieli racje... dość jęczenia i żałoby.. trzeba sie cieszyć

 • mam.swoj.mozg

  Oceniono 1 raz 1

  Do chóru kościelnego jest dobry :) Niech tam kolega śpiewa bo do szołbiznesu raczej się nie nadaje...

  Podzielam zdanie Pani Eli.

 • arvelli_net

  Oceniono 1 raz 1

  ... pomijam, faktycznie Piotrek przesadził, to nie wesele ... ale ... Sztaba :) ech, popatrz na siebie z boczku:) ... a kora? ... ech, pamiętam "wielką majówkę" .... kora, czas do kościoła na różaniec:)))) zmarszczki na szyi wylewają się na wierch:)

 • senwid

  Oceniono 1 raz 1

  Nic dziwnego, że go zjechali. Mam nadzieję, że w tej szkole muzycznej on się zajmuje nauką gry na instrumencie, a nie śpiewem. Bo wokal ma tragiczny. Ta piosenka ma zajebisty potencjał, ale nie w tym wykonaniu. Rany, kolejny luntek się znalazł. Koleś głosu nie ma. Co najwyżej na apele szkolne.

  Poza tym do wkurzających się na program: on ma wypromować produkt komercyjny, a nie patriotyzmy, bo to się nie sprzeda. Takie jest zadanie jury - jeśli się im zgłasza kolo z takimi pieśniami i ich wykonaniem, to niech się nie dziwi, że w tym programie odpada.

 • makaronnitki

  Oceniono 1 raz 1

  Zwrócicie uwagę na wypowiedz Pietrzaka. Mimo, że to całe jury jest finansowani przez kapitał zachodni, zachodnie ponadnarodowe korporancie, przez gardło nie chcą mu przejść słowa o metodach kolonialnego ogłupiania i wyzysku jakie stosuje owo zachodnie ludobójcze lobby a uwagę widzów tradycyjnie przekierowuje na Moskwę.

  Gdzie tu są moskiewskie pieniądze, czy moskiewskie interesy. Co Moskwa ma wspólnego z kolonialną wyprzedażą naszego przemysłu, i współczesnym ludobójczym mordem na naszym narodzie.
  Czy to Moskwa wydaje dyrektywy w UE.
  Ta kolejna manipulacja jest dowodem, że P. Pietrzak jest takim samym narzędziem manipulacji na usługach światowych kolonialistów jak ci jurorzy z pod ciemnej gwiazdy, lub Radio Maryja. (o tym samym profilu)

 • atleista

  Oceniono 1 raz 1

  Po to właśnie są kontrowersyjne, żeby przyciągać przed ekrany widzów. Dla telewizji komercyjnej najważniejszy jest zysk z emitowanych reklam, dlatego nadawcy zrobią wszystko żeby ta widownia była jak największa. Dla nich najważniejsze są słupki oglądalności a nie poziom programów. A taka forma tych produkcji idealnie trafia w mentalność Polaków: oceniać, krytykować, wyśmiać, poniżyć, ale gdy trzeba i ma się w tym jakiś interes - wleźć ostentacyjnie w tyłek i walić bez ograniczeń infantylnymi komplementami. Jeśli kogoś razi taka forma tych widowisk, to zamiast się oburzać niech tego po prostu nie ogląda.

  Ps. Przy okazji - znowu powiało na tokfm pudelkiem.

 • budionnyj

  Oceniono 1 raz -1

  a kim jest Elżbieta Zapendowska bo Sztaba ponoć pracuje batutą zaś Kora .....

 • wegl43

  Oceniono 1 raz -1

  Zastanawiam się od dawna, skąd wzięła się moda na takie, dla mnie bardzo kontrowersyjne,
  składy komisji, skąd taka moda na takich nie kompetentnych jurorów, lubujących się wyrażaniem opinii w sposób, powiedzmy delikatnie, osobliwy. a już taka wypowiedź:
  "Taki (repertuar - red.) bogoojczyźniany... i takie patriotyzmy to coś okropnego. Nie daj się w to wciągnąć. To szczyt warcholstwa, na który nie powinien pozwolić sobie nikt z tych, którzy chcieliby aby określano ich mianem nie tylko jurora, ale człowieka.

 • makaronnitki

  Oceniono 2 razy -2

  Pocieszające jest tylko, że cała publiczność biła brawo Wolwowiczowi. A zaprzedane są tylko tfu elity.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX