Pogoda w rocznicę katastrofy smoleńskiej: zimno, ale bez deszczu

W niedzielny poranek temperatura nie przekroczy 5 stopni Celsjusza. Niewiele cieplej będzie w dzień, ale jak zapowiadają synoptycy nie będzie deszczu i nie powinno też mocno wiać.
W niedzielę rano, gdy w wielu regionach kraju odbywać się będą uroczystości związane z pierwszą rocznicą katastrofy smoleńskiej, temperatura na wschodzie kraju nie powinna przekroczyć 3 stopni, niewiele cieplej, bo 5 stopni ma być na Dolnym Śląsku i w Lubuskim.

W niedzielę po południu w Warszawie temperatura nie powinna przekroczyć 10 stopni. Najzimniej, bo zaledwie 7 stopni będzie na Warmii i Mazurach oraz Pomorzu Wschodnim. Najcieplejszym miastem tego dnia ma być Wrocław gdzie słupki rtęci mają wskazać 14 stopni. Także w stolicy Dolnego Śląska można się spodziewać bezchmurnego nieba. Słońce będzie się przebijać zza chmur w większości regionów. Tylko na Podlasiu i Lubelszyźnie niebo ma być całkowicie zachmurzone.

Synoptycy mają też dobrą zapowiedz: nigdzie bowiem nie powinno padać.

Nie będzie też porywistego wiatru, który mógłby przeszkadzać uroczystościom rocznicowym. Co prawda w stolicy prędkość wiatru ma być większa niż w Gdańsku czy Poznaniu (ok. 20 km/h), ale i tak ma nie przekroczyć 30 km/h.

W weekend znacznie zimniej niż w Polsce będzie w Smoleńsku. W sobotę słupki rtęci nie przekroczą 1 stopnia, a w niedzielę mają wskazać maksymalnie 3 stopnie. Spodziewane są też niewielkie opady śniegu i marznącego deszczu.

DOSTĘP PREMIUM