Obchody rocznicy smoleńskiej juz trwają. W weekend ludzie jadą do Warszawy i Krakowa

W niektórych miastach obchody rocznicy tragedii smoleńskiej zaczynają się już dziś. W Poznaniu marsz poświęcony pamięci osób, które zginęły 10 kwietnia organizuje Klub Gazety Polskiej.
- Wiele osób już jutro wyjeżdża na uroczystości do Warszawy i Krakowa. Dlatego postanowiliśmy spotkać się już dziś - powiedział TOK FM Zenon Torz, szef poznańskiego Klubu GP.

- Spotykamy się przed godz. 17 pod VIII L.O. Stamtąd ruszamy w kierunku Międzynarodowych Targów Poznańskich. Myślę, że na miejsce dotrzemy w ciągu półtorej godziny. Z kolei o godz. 19 w pawilonie 8A MTP odbędzie się koncert muzyki patriotycznej.

Torz przekonuje, że będzie to cichy pochód, a nie manifestacja:

- Marsz ma swój tytuł: "pod biało-czerwoną flagą z kirem". Dlatego z pewnością pojawi się na nim wiele osób z flagami w naszych narodowych barwach. To ma być marsz refleksji, nie będzie mówić o sprawach gospodarczych - które wiemy jak obecnie wyglądają - ani politycznych, chyba, że dotyczących bezpośrednio z Katastrofą, z jej wyjaśnieniem, z kłopotami w tej kwestii polskiego rządu - mówi Torz, który szacuje, że przez miasto przejdzie ok. kilkuset osób.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
Obchody rocznicy smoleńskiej juz trwają. W weekend ludzie jadą do Warszawy i Krakowa
Zaloguj się
  • klara551

    0

    Ludzie jadą? Ilu? Ile godzin trzeba,żeby z najdalszego krańca Polski dojechać do Warszawy czy Krakowa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX