Ponad 3 kg marihuany w rękach policji

Policjanci z Komendy Miejskiej i Komendy Wojewódzkiej w Lublinie zabezpieczyli ponad 3 kilogramy marihuany, prawdopodobnie sprowadzonej z Holandii. Z takiej ilości narkotyku można byłoby przygotować ponad 12 tysięcy ?porcji?, które dilerzy rozprowadzają w pubach i na dyskotekach. To już kolejne przejęte w tej sprawie narkotyki.
Zatrzymani są dwaj młodzi mężczyźni. Jeden z nich wywodzi się z grupy pseudokibiców. Wiele wskazuje na to, że zyski ze sprzedaży narkotyków mogły być przeznaczane na organizowanie wyjazdów pseudokibiców na mecze w całej Polsce. Obaj zatrzymani trafili do aresztu. Jeden z nich, Andrzej S. usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

Jak wynika z ustaleń śledczych, narkotyki były sprowadzane z Holandii. Miały trafić na lubelski rynek: do dyskotek, klubów, być może szkół.

Marihuanę znaleziono w trakcie przeszukania jednego z mieszkań na osiedlu Nałkowskich. Łącznie udało się zabezpieczyć ponad 3 kg suszu konopi indyjskich. Część była ukryta w foliowych woreczkach w pralce, pozostała - w sportowej torbie.

To nie pierwsze działania w tej sprawie. Podczas poprzednich realizacji policjanci zabezpieczyli 13 kg narkotyków. Łączna czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków, szacowana jest na ponad milion złotych.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM