Szczecin: automaty z prezerwatywami w centrum miasta znowu działają

Oburzenie radnych PiS nie pomogło. Automaty sprzedające m.in. prezerwatywy, które stanęły w centrum Szczecina, zostały ?odblokowane?.
Właściciel 11 automatów z prezerwatywami zdecydował się na wznowienie swojej działalności po otrzymaniu pozytywnych opinii od prawników i z Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych.

Adrian Czech nie czuje się zwycięzcą, bo jak mówi nigdy nie czuł się przegranym. - Bardziej chodziło o to, żeby sprawa została wyjaśniona. Przyznam, że czuję satysfakcję. Działamy dalej - cieszy się młody przedsiębiorca, który pomysł na swój biznes przywiózł w Wielkiej Brytanii. Zgodę na postawienie automatów wydał Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Niepocieszeni pozostają szczecińscy radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy uważają, że sprzedawanie prezerwatyw w centrum miasta jest gorszące. I doprowadzili do dokładnego prześwietlenia jego legalności. - Stoję dziś na stanowisku, że jeśli ktoś chce używać to niech używa. Nie jest to jednak artykuł pierwszej potrzeby. Ani artykuł, którego nie można nigdzie dostać, żeby potrzebne były specjalne automaty, które szpecą miasto - mówi radny Marek Duklanowski.

Mieszkańcy raczej "za"

Wśród mieszkańców Szczecina trudno znaleźć osoby, którym automaty z prezerwatywami bardzo przeszkadzają. - To tylko chyba fanatycy mają coś do prezerwatyw. A poza tym nie tylko prezerwatywy tam są sprzedawane - także tabletki od bólu głowy - mówi młoda szczecinianka. - Potrzebne to to? Mogli by nie dawać tak na widok, lepiej gdzieś w kącie - proponuje starsza pani.

Automaty znowu działają, ale nie wiadomo jak długo. Bo sprawą zajmują się radni. Komisja edukacji wydała negatywną opinię na temat sprzedawania prezerwatyw w automatach. Teraz sprawą zajmie się komisja zdrowia. Ale nie wiadomo, jaki wpływ na działanie automatów będą miały opinie radnych. - Wydaje mi się, że dalsze dmuchanie tego balonu nie ma sensu - kwituje radny Duklanowski z Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Szczecin: automaty z prezerwatywami w centrum miasta znowu działają
Zaloguj się
 • anesta

  Oceniono 1 raz 1

  "Gorszące" to jest bicie żony, bicie męża i swojego potomstwa - zwykle po pijaku. A potem schludne dreptanie na niedzielną mszę, śpiewanie z pijackim wyziewem i udawanie idealnej polskiej rodziny.
  A po kościółku jeden browar, drugi, kolejny, wrzaski i wyzwiska na "pieprz...." bachory. To nie fantazja, tylko rzeczywistość u moich byłych sąsiadów piętro niżej.

 • andy18m

  0

  No wreszcie koniec postu! Szczecinianki! W przyszłości radzę lepiej wybierać.Jak kołtuny znowu was odetną od tego dobra-zapraszam do stolicy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX