"Farfał niesłusznie zwolniony z TVP". Dostanie zaległe pensje i odszkodowanie

- Były prezes Piotr Farfał wygrał z TVP sprawę w sądzie pracy o niesłuszne zwolnienie dyscyplinarne - podaje "Presserwis". Teraz przysługuje mu wielotysięczne odszkodowanie.
Rada nadzorcza odwołała Farfała we wrześniu 2009 roku. Następnie dostał dyscyplinarkę od tymczasowego zarządu. Zwolniono go po tym jak nie wpuścił do siedziby TVP przy Woronicza rady nadzorczej i tymczasowego zarządu co miała być działaniem na szkodę spółki.

- Telewizja nie udowodniła żadnego z tych zarzutów. Sąd przyznał mi rację i uznał zwolnienie4 dyscyplinarne za niesłuszne - mówi "Presserwisowi" Farfał. Były prezes nie domagał się przywrócenia do pracy i wyrok sądu zmienił tryb zwolnienia z dyscyplinarnego na wypowiedzenie. - Farfałowi przysługiwałoby więc wynagrodzenie za trzy miesiące wypowiedzenia oraz trzymiesięczna pensja jako odszkodowanie za zwolnienie przed końcem kadencji - zauważa serwis.

Wyrok nie jest prawomocny. TVP może się dowołać do sądu okręgowego. - Czekamy na pisemne uzasadnienie wyroku. Po analizie podejmiemy decyzje czy się odwołać - mówi Joanna Stempień-Rogalińska, rzeczniczka prasowa TVP.

Piotr Farfał był członkiem zarządu TVP od maja 2006 r. Byłego działacza Narodowego Odrodzenia Polski i byłego wszechpolaka do Telewizji Polskiej wstawiła LPR, wtedy w koalicji z PiS.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
"Farfał niesłusznie zwolniony z TVP". Dostanie zaległe pensje i odszkodowanie
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 1 raz 1

  wała zobaczycie a nie abonament

 • pawel.nn

  Oceniono 1 raz 1

  No i na to idą publiczne pieniądze!!! Jeśli do tego dodać próbę zakupu spektaklu w tzw. sprawie Szapołowskiej to mamy obraz TVP. Szkoda tej instytucji, ale jest już chyba nie do uratowania. Koniec publicznej TV będzie jednym z bardziej udanych dzieł naszych wybitnych polityków (wspólnie - "tych z AK i tych z AL").

 • bartusooo

  0

  to ten pieprzony faszysta z pisu?
  całe g**** powinien dostac

  ja bym tą sprawiedliwośc sam mu wymierzył
  wrr

  dobrze ze nie powiedzieli ile tysiecy mu przysługuje bo bym sniadaniem sie opłuł
  ;)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX